Filmas “Rush” – karščiu ir įtampa alsuojanti juosta

January 2, 2014
Kategorija: Kinas | Kino filmai
0 4129 0
Filmas “Rush” – karščiu ir įtampa alsuojanti juosta

Niki Lauda – vienas garsiausių visų laikų Formulės 1 lenktynininkų, triskart kėlęs čempiono taurę (1975, 1977 ir 1984 m.), o dabar komentuojantis lenktynes bei užsiimantis kita veikla austras, pagaliau sulaukė tai, ko buvo vertas – kino teatrų dėmesio. Filmas „Rush“ pasakoja apie du nesutaikomus varžovus, kurie ne tik kovojo vienas su kitu, tačiau ir be galo gerbė vienas kitą bei pripažino, kad tik dėl šios konkurencijos abu lenktyninkai pasiekė tiek daug – tai Niki Lauda ir James’o Hunt’o istorija. Niki Lauda – austriškas snobas, kuriam svarbi kiekviena detalė ir James’as Hunt’as – storžievis britas ir taurelę išlenkti mėgstantis mergišius. Šios priešingybės siekė to paties tikslo – tapti geriausiu lenktyninku F1 trasose.

Niki Laudą filme "Rush" vaidino Daniel Brühl, o James'ą Hunt'ą - Chris Hemsworth.

Niki Laudą filme “Rush” vaidino Daniel Brühl, o James’ą Hunt’ą – Chris Hemsworth.

Niki Lauda į lenktynes atėjo ne dėl prasto gyvenimo – jo tėvas buvo žymus austrų verslininkas, kuris siekė savo sūnų pakreipti ta pačia linkme. Niki nutarė eiti savu keliu ir pasirinko lenktynininko karjerą. Deja, tai nebuvo taip lengva, kaip gali pasirodyti. Iš pradžių lenktyviavęs žemos kategorijos lenktynėse, Niki nusprendė imtis drąstiškų priemonių. Iš banko paėmęs gana didelį kreditą, 1971 metais „nusipirko“ vietą F2 čempionate dalyvavusioje „March“ komandoje. Čia sėkmingai pasirodęs Niki buvo pakviestas į tos pačios komandos gretas tik jau aukščiausiame lygyje – F1. 1972 metų sezonas tikrai nebuvo pateisinantis Niki lūkesčius, todėl Lauda pradėjo svarstyti apie lenktyninko karjeros pabaigą, tačiau galiausiai nutarė paimti dar vieną kreditą ir taip užsitikrinti vietą „British Racing Motors“ (BRM) komandoje. Niki Lauda buvo velniškai greitas, tačiau bolidas nebuvo tinkamai paruoštas ir nuostabias pergales keitė įvairūs variklio gedimai vos prasidėjus lenktynėms.

Nika Lauda prieš avariją.

Nika Lauda prieš avariją.

Laimei, „Ferrari“ susidomėjo „March“ komandos pilotu Clay Regazzoni, kuris rekomendavo į komandą pasikviesti ir jo buvusį kolegą Niki Laudą. „Ferrari“ komandos vadovas Enzo Ferrari pasikliovė Clay rekomendacija ir taip Niki pateko į šią garsią komandą. Pirmąjį sezoną austrui nepavyko pasiekti įspūdingų rezultatų, tačiau vis dėl to Niki bendroje įskaitoje liko 4 pozicijoje. 1975 metai buvo lemtingi. Po nesėkmingo starto, Niki Lauda sugebėjo susiimti ir sezono pabaigoje šluodamas vieną pergalę po kitos, tapo F1 čempionu.

Niki Lauda ant motociklo 1973 metai.

Niki Lauda ant motociklo 1973 metai.

1976 metų sezonas rodė, kad Niki Lauda neturi rimtų kliūčių pakartoti savo triumfo ir antrąjį kartą iš eilės tapti čempionu. Deja, likimas turėjo kitų planų – Vokietijos Nurburgring trasoje austras pateko į siaubingą avariją. Sugedus galinei pakabai Laudos bolidas rėžėsį į apsauginius barjerus, tuomet vėl atsidūrė trasoje, kur į jį rėžėsi Brett Lunger „Surtees – Ford“ bolidas. Laudai niekaip nepavyko išlipti iš degančio bolido, kol kiti pilotai sugebėjo ištraukti austrą. Daugybė sužeidimų bei apdegęs kūnas tebuvo viena problema – Niki Laudos plaučiai gavo itin didelę dozę dėl toksiškų dūmų ir pilotas atsidūrė komoje.

Du varžvai - Niki ir James.

Du varžvai – Niki ir James.

Medikai klausiamai gūžčiojo pečiais į klausimus, ar Niki Lauda sugebės išgyventi, tačiau jis ne tik sugebėjo išgyventi, bet ir… po šešių savaičių grįžo į trasą ir joje toliau skynė pergales.

"Rush"

“Rush”

Kiek dar čempionatų laimėjo Niki Lauda ir kas toks buvo James’as Huntas – nepasakosime. Siūlome pirma pasižiūrėti filmą „Rush“!

Niki Lauda šiandien.

Niki Lauda šiandien.

, , , , , , , , ,