„F 63.9“ filmo premjera „Romuvoje“ jau kovo 13 dieną

March 12, 2014
Kategorija: Kinas | Kino filmai
0 2429 0
„F 63.9“ filmo premjera „Romuvoje“ jau kovo 13 dieną

Jau kovo 13-ąją, 19 valandą, seniausiame Kauno kino teatre „Romuva” įvyks jaunojo režisieriaus Mindaugo Banio trumpametražės romantinės dramos „F 63.9“ premjera. Tai filmas, kuriame į meilę žvelgiama ne vien tik kaip į šiltą jausmą, tačiau kaip į ligą, kuri sekina ir gali paversti žmogų, net psichiškai nestabilia asmenybe.

2005-aisiais metais Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) „F 63.9“ terminą įtraukė į Pasaulinę protinių ir elgesio sutrikimų klasifikaciją bei apibūdino jį kaip įpročių ir asmenybės sutrikimą. Šis terminas sukėlė nemažai diskusijų – kai kurie jį ėmė tapatinti su meilės apimto žmogaus būsena. Niujorko psichiatrijos instituto profesorius Maiklas Lebovičius papildė šį terminą tvirtindamas, kad meilė dažnai sukelia reakcijas, panašias į narkotinės medžiagos – amfetamino poveikį.

Filmo režisierius ir autorius M. Banys artėjant pirmiems filmavimams kalbėjo, kad sukurti „kitokį“ filmą apie meilę gali būti sudėtinga. Tačiau tikėjosi, kad „F 63.9“ išsiskirs iš kitų panašaus pobūdžio darbų tuo, kad filme į meilę bus žvelgiama iš analitinės pusės.

Žodis „meilė“ yra banalus, kaip ir jos pačios pateikimas filmuose, romanuose, medijose ar ant atviručių. Tačiau šitame filme šiam išsireiškimui stengiuosi suteikti skirtingą, gana analitišką reikšmę. Nesu didelis romantinių filmų fanas, todėl visą procesą priimu kaip iššūkį ir tikiuosi, kad galutinis rezultatas bus įdomus ne tik man, bet ir žiūrovams“, – kalbėjo M. Banys.

Kūrėju teigimu filme stengiamasi išlikti atvirais, ne kategoriškais ir kartais netgi šmaiškčiais pasirinkto personažo atžvilgiu, todėl trumpametražė romantinė drama ir turėtų būti įdomi ir įtraukianti.

Filmo herojus Artūras (vaid. Justas Vanagas) neseniai išsiskyrė su mergina, jis stengiasi grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, tačiau to padaryti vaikinui nepavyksta – netikėtai gimusios eilės pakeičia pagrindinio veikėjo gyvenimą.

Kaina: NEMOKAMAS.
FILMO ANONSAS:
http://www.youtube.com/watch?v=dwEZoTSXMr4

Žanras: Romantinė Drama
Trukmė: 28 min.
Spalvos: Spalvotas
Formatas: Skaitmeninis
Režisierius, scenarijaus autorius: Mindaugas Banys.

, , , , , , ,