Windows RT – ar tai tikrai pabaiga?

June 25, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 1315 0

WindowsRT

Windows RT operacinė sistema panašu priėjo liepto galą. Šio mėnesio pradžioje vykusioje Computex parodoje, Taipėjuje, Windows RT net nebuvo paminėta. Ši operacinė sistema turėjo būti didžiausia Apple iOS konkurentė, tačiau gavosi labai nevykusi. Negana to, Android operacinę sistemą palaikantys planšetiniai kompiuteriai pasirodė daug sėkmingesni, nei Microsoft tikėjosi.

Windows 8 pagrindu kurta Windows RT yra pritaikyta specialiai planšetiniams kompiuteriams. Tačiau Microsoft padarė didelę klaidą, kai kūrė dviejų tipų planšetes: Windows 8 su Intel procesoriais ir Windows RT su ARM procesoriais. Taip priversdami vartotojus rinktis tarp gana panašių operacinių sistemų ir kardinaliai skirtingų kainų bei suderinamumo galimybių. Windows RT prietaisai brangesni – kas jau atbaido statistinį pirkėją, o dar Windows 8 populiarėjimas, kuris taip pat ir atpigina planšetę dėl didesnių pardavimų. Nepaisant to, programų stygius Windows RT operacinę sistemą visiškai sužlugdė. Tokie kompiuterių gamintojai, kaip HP, HTC, Samsung ir Lenovo jau kiek anksčiau, paskelbė nebenaudosiantys Windows RT operacinės sistemos savo prietaisuose. Windows prarado savo svajonę konkuruoti su Apple iOS naudojant Windows RT operacinę sistemą.

Dabar bandydama ištaisyti klaidą Microsoft mažina Windows RT kainą, tačiau konkuruoti ekonominės klasės sektoriuje jiems jau tikrai per vėlu. Android čia siūlo daugiau galimybių už mažesnę kainą. Sprendimas išleisti planšetes už vos 500-600 litų vargu ar pasiteisins, žinant kokį mažą kiekį programų siūlo Microsoft savo RT operacinei sistemai. Microsoft jau nuo pat pradžių padarė klaidą, versdami vartotojus rinktis tarp baterijos tarnavimo laiko ir suderinamumo. Windows 8 OS šią kovą laimėjo, nes buvo labiau suderinamas, o flagmanas RT, kurtas specialiai mobiliesiems prietaisams, panašu, skaičiuoja paskutines dienas. Šansas konkuruoti su iOS vis dar yra, perorientuodami RT į aukštos klasės plašetinių kompiuterių rinką Microsoft dar galėtų atgaivinti RT sistemą, tačiau reikia padaryti ją visapusišką ir gerai veikiančią, turinčią svarbiausias ir reikalingiausias planšetės funkcijas.

Windows RT tai operacinė sistema, kuri daug žadėjo, bet nieko neįgyvendino. Nukonkuruota tiek Apple iOS, tiek Android, ji liko užribyje ir dabar tik stebuklo dėka gali išlikti rinkoje. Kaip bus toliau pamatysime, kol kas Microsoft kaip įmanoma stengiasi  atgaivinti savo kūrinį.

, , , ,