Sony Playstation 4 pranašumas prieš Xbox One

June 13, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 6266 0

xbox one PS4

E3 paroda atnešė  naujų žinių  iš Microsoft ir Sony žaidimų kompiuterių karo fronto. Parodoje pateikta daugiau informacijos tiek apie Xbox One, tiek ir apie Playstation 4. Nors išoriškai abu panašūs į juodą dėžutę su valdymo pulteliais, tačiau vidinės savybės ir apskritai, vartotojo sąsaja skiriasi ganėtinai pastebimai.

PS4 pulteliai pagaliau sulaukė ausinių lizdo savo korpuse ir tai dar ne viskas, jie turės lietimui jautrų ekraną bei įmontuotą garsiakalbį.   O Xbox pultelis beveik nepasikeitė. Gal ir gerai, nes nereikės pratintis iš naujo prie pasikeitusios sąsajos elementų. Microsoft Xbox One turės ir SmartGlass funkciją, su kuria bus galima lengvai prijungti išmanųjį telefoną prie konsolės, gana inovatyvi ir patraukli galimybė.

Techniniai duomenys taip pat stebina. Xbox One savo viduje slepia AMD lustą, 8 branduolių procesorių ir 8 GB darbinės atminties. PS4 šiuo atveju nenusileidžia nė per plauką – tie patys AMD lustai, 8 branduolių procesorius, 8 GB darbinės atminties, tačiau ji Playstation 4 yra GDDR5, skirtingai nei Xbox One naudojama DDR3, ši yra žymiai spartesnė. Taigi, pirmasis minusas krenta ant Microsoft Xbox One galvos. Kalbant apie grafines galimybes Xbox One buvo pristatomas, kaip labiau multimedijos įrenginys, tačiau net ir čia jis nusileidžia PS4. Xbox‘o grafikos atvaizdavimo galimybės lyginamos su ATI Radeon 7790 vaizdo plokštės galimybėmis, Playstation 4 grafinis procesorius prilygsta Radeon 7870 vaizdo plokštei. Šiokia tokia persvara vėlgi Sony pusėje.

Apie žaidimus daug nekalbėsime, jų bus gana daug ir įvairių tiek vienoje, tiek kitoje platformoje. Tačiau  norime paminėti, kad Xbox One naudos DRM apsaugą, kuri reikalaus prisijungti prie interneto, bent kartą per dieną. Piratavimo prevencija gali sudaryti nepatogumų kiekvienam Xbox One turėtojui, nes be interneto prieigos žaidimų konsolė nefunkcionuos. PS4 šiuo atveju smogia skaudų smūgį Xbox‘ui, nes norint naudotis konsole nereikės interneto ryšio, nebus ir DRM apsaugos, bus galima žaisti ir naudotus žaidimus. Dar vienas svarbus PS4 pliusas, tai konsolės nepriklausomybė regionui, tas pats turinys bus siūlomas visame pasaulyje,  Xbox One turės suskirstymą į regionus ir juose bus siūlomi kiti turiniai.

Išvados gana paprastos. Atrodo, kad Microsoft yra visa galva žemiau už Sony. Net ir kainos atžvilgiu Playstation 4 kainuos 100 JAV dolerių pigiau už Xbox One, atitinkamai 399 ir 499 dolerių. Nors mąstant, kad naujos kartos konsolės buvo kuriamos septynis metus, tai išleisti 1000-1300 litų daiktui, kuriuo naudosiesi bent 7 metus, atrodo gana neblogai. Vienintelį galimą pranašumą Microsoft turi komplektacijoje, nes ši konsolė parduodama iškart su priedu Kinect, norėdami valdyti savo PS4 judesiais, papildomai turėsite įsigyti priedą pavadinimu „Eye“.  Kaip bus iš tikrųjų sužinosime jau greitai – abi konsoles prekyboje žadama pristatyti 2013 metų pabaigoje.

, , , , ,