Socialiniai tinklai – laiko žudikai ar būtinybė?

June 25, 2013
Kategorija: Įdomūs faktai, IT naujienos
0 7897 0
Socialiniai tinklai – laiko žudikai ar būtinybė?

Nors socialiniai tinklai Lietuvoje – sąlyginai naujas reiškinys, šiuo metu anketas juose turi ne tik individualūs asmenys, įmonės, judėjimai, bet ir naminiai gyvūnai. Atrodo, kad socialinių tinklų reiškinys skverbiasi į naujas mūsų kasdienybės erdves, todėl verta pagalvoti, kokie to pliusai bei minusai.

Privalumai

 • Šių interneto svetainių dėka galima rasti seniai nematytus žmones ir bendrauti su jais kad ir kokiame pasaulio kampelyje jie bebūtų. Tai ir buvo pagrindinė šio išradimo paskirtis. Be abejo, tai yra didelis privalumas. Socialinių tinklų dėka galima susijungti ne tik su savo draugais, bet ir draugų draugais, draugų draugų draugais ir taip toliau. Išsiplečia pažinčių ratas, o tai gali padėti daugelyje sričių.
 • Ši paslauga nemokama, tai yra vienas iš jos patrauklių bruožų.
 • Verslo savininkams ar pelno nesiekiančioms organizacijoms tai yra viena iš geriausių nemokamos reklamos platformų. Informacijos talpinimas nieko nekainuoja, o ją pamato tūkstančiai žmonių. Į tokio pobūdžio reklamą tereikia investuoti savo laiką ir išmonę.
 • Socialiniai tinklai sukėlė tikrą revoliuciją naujienų tradicijų atžvilgiu. Jų dėka informacija dalintis ir ją sužinoti galima nuolatos, todėl nebereikia laukti.
 • Socialiniai tinklai padeda išpopuliarėti mažai žinomiems menininkams, suteikdami galimybę pristatyti savo kūrybą plačiai auditorijai.
 • Atsiranda galimybė vienytis bendraminčiams, kurti judėjimus, organizacijas, dalintis informacija, planuoti renginius.bubblenews (c)

Trūkumai

 • Visuomet yra ir kita medalio pusė. Socialiniai tinklai, suteikdami galimybę interaktyviai komunikacijai internete, kelia grėsmę socializacijai. Atsiranda galimybė virtualioje erdvėje apsimesti tuo, kas nesi, o draugai atsiranda ir dingsta vienu mygtuko paspaudimu. Tai neišmoko jaunų žmonių kaip iš tikrųjų užmegzti, plėtoti, puoselėti ryšius realiame gyvenime.
 • Patyčios internete dažniausiai vyksta socialiniuose tinkluose. Tai daug žalos sukeliantis reiškinys, paplitęs ne tik mūsų šalyje, bet ir kituose pasaulio kraštuose.
 • Reikia nepamiršti, kad asmeniniai duomenys bei informacija, kuria dalinamasi socialiniuose tinkluose, automatiškai tampa vieša. Tokia informacija galima lengvai pasinaudoti norint įvykdyti nusikaltimą. Tapatybės vagystė yra vienas iš dažniausiai įvykdomų nusikaltimų Amerikoje.
 • Vienas iš didžiausių trūkumų yra laiko iššvaistymas. Atrodo, kad prisijungus prie „Facebook“ laikas ima tekėti dešimt kartų greičiau. Labai lengva patekti į tą informacijos verpetą, kuris nukreipia dėmesį nuo darbo, išblaško ir sumažina produktyvumą. Dėl šios priežasties daugelyje kompanijų socialiniai tinklai yra blokuojami.
 • Nebelieka garantijų ar žmogus iš tiesų yra tas, kuo sakosi esąs.

Pasverti pliusus bei minusus paliksime kiekvienam individualiai. Tačiau aišku, kad žinant kaip tinkamai naudotis socialiniais tinklais ir atkreipiant dėmesį į neigiamus aspektus, galima gauti daug naudos tiek asmeninėje, tiek ir profesinėje sferoje.