Naršyklių kova dėl vietos po „interneto saule“

July 2, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 5725 1

naršyklės

Internautai teigia, kad Internet Explorer yra geriausia naršyklė, kuri skirta atsisiųsti Mozilla Firefox arba Google Chrome. Vienareikšmiškai teigti, kad Explorer yra tokia bloga, o kitos naršyklės labai geros yra gana naivu. Dera nepamiršti ir konkurentų Opera bei Safari.

Iš esmės tiek Firefox, tiek Chrome siūlo gana panašias galimybes. Opera yra bene sparčiausia kraunant puslapius, o ir pradinis langas gali būti sukonfigūruojamas labai plačiai. Safari yra daugiausiai techninių galimybių turinti naršyklė, tačiau, pasak w3schools, statistikos užima vos 1,6 % naršyklių rinkos. Chrome, pasak w3schools, užėmusi net 52,9 % rinkos. Tai yra vienareikšmiškai dominuojanti naršyklė šiuo metu. Artimiausias konkurentas Mozilla Firefox turi 27,7 % rinkos. Visų peikiamas Explorer 12,6 % rinkos.

Firefox ir Chrome yra labai panašios, galbūt todėl ir užima ¾ visos naršyklių rinkos. Paprastumas, greitis ir saugumas – tai trys pagrindiniai laukai, kuriems skiriama daugiausiai dėmesio. Chrome turi anonimiškumo ir sinchronizavimo funkcijas. Pirmoji apsaugo jus nuo informacijos rinkimo internete, antroji leidžia prisijungti prie Gmail paskyros ir išsaugoti jūsų adresyno bei naršymo istorijos duomenis tinkle, taip įgalindami jus pasiekti reikiamą informaciją bet kuriame kompiuteryje.

Safari yra turbūt daugiausiai naujovių apjungianti naršyklė. „Tab view“, „iCloud“ ir failų dalinimasis jau įdiegti naršyklėje. Pirmąją funkciją turi Opera, antroji yra panaši į Chrome sinchronizavimą, o trečioji unikali ir sutinkama tik Safari. Kalbant apie Opera naršykle, ši turi unikalią funkciją, kuri leidžia naršyti net su labai lėtu interneto ryšiu – „Accelerator“.

Apjungus visas šias naršykles gautume vieną tobulą kūrinį. Galbūt tokia ir bus Firefox Aurora, naujas ir inovatyvus produktas, apie kurį kol kas negalime nieko konkretaus pasakyti, nes ši naršyklė yra tik kūrimo ir testavimo fazėje.

, , , , , ,