Microsoft perka Nokia

September 3, 2013
Kategorija: IT, IT naujienos
0 2140 0
Microsoft perka Nokia

Tai įvyko. „Microsoft“ ir „Nokia“ pagaliau sutarė, kad „Microsoft“ perka Suomijos mobiliųjų telefonų gamintojo gamybos verslą, teikiamas paslaugas ir patentus už daugiau kaip septynis milijardus JAV dolerių. Spėjama, kad galutinai „Microsoft“ perims „Nokia“ valdymą dar kitų metų pradžioje. Suomijos mobiliųjų telefonų gamintojas beveik penkis tūkstančius darbuotojų Suomijoje, o taip pat beveik dvidešimt tūkstančių visame pasaulyje išsiplėtusiuose „Nokia“ padaliniuose.

Nokia-Elop-Ballmer-005

„Nokia“ pastaruoju metu atsigavusi po sunkaus laikotarpio ir išleidusi gana sėkmingus išmaniuosius telefonus „Lumia“ su „Windows Phone OS“, kurių buvo parduota apie 7,4 mln. vienetų vien per antrąjį šių metų ketvirtį, taip pat „Microsoft“ perduoda ir pigesnių telefonų gamybos verslą.

„Nokia“ sau pasilieka teises į prekinį ženklą ir dalį patentų, tačiau galima teigti, kad po šio gigantiško sandėrio Suomijos pasididžiavimu laikytas prekinis ženklas pagaliau krenta, neatlaikęs milžiniškos išmaniųjų telefonų rinkos konkurencijos.

, , , , ,