Instagram atsakas į Vine pasirodymą

June 25, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 1489 0

Instagram

Instagram‘as birželio 21 dieną pristatė naują savo programėlės mobiliesiems prietaisams versiją, kuri įgalino vartotojus dalintis video medžiaga socialiniuose tinkluose. Tai atsakas į Twitter Vine programėlę, kuri startavo birželio pradžioje. Kuri iš jų yra geresnė?

Abi programėlės turi paprastą vartotojo sąsają. Paspaudžiame kelis mygtukus ir jau filmuojame. Vine siūlo iki 6 sekundžių trukmės filmavimo galimybę. Instagram net 15 sekundžių. Visgi tai nėra kažkas ypatingo, nes SocialCam ir YouTube Capture siūlo neribotos trukmės filmukų kūrimo galimybę. Viso labo 6-15 sekundžių, tad norint filmuoti ilgesnius klipukus, teks montuoti arba naudotis „stop and go“ funkcija – bet tai jau ambicingiems vartotojams.

Instagram teigia, kad jų programėlė pati stabilizuoja vaizdą ir tokiu būdu atsikratoma drebančių rankų efekto, galima sutikti, nes sistema tikrai neblogai veikia. Liesdami ekraną skirtingose vietose akimirksniu galime keisti fokusavimo vietą.

Dar vienas pranašumas prieš Vine, tai garsieji Instagram‘o filtrai. Kaip ir nuotraukas taip ir video galime akimirksniu tobulinti, keisdami filtrus. Šiuo metu jų tik 13, tačiau tai nei daug, nei mažai, o ir pavadinimai nieko nesako apie jų daromus pakeitimus. Nerasime tradicinio „black and white“, „sepia“. Dabar pavadinimai skamba, kaip iš fantastinio filmo: „Stinson“, „Vesper“, „Ginza“, „Dogpatch“. Teks pabandyti visus ir sužinoti, ką kiekvienas daro.

Kalbant apie video kėlimą į socialinius tinklus, tai galime pranešti, kad tai eikvoja nemažą kiekį duomenų ryšio. 15 sekundžių klipukas apie 9 MB duomenų. Patariame aktyviems socialinių tinklų vartotojams užsisakyti geresnį mobiliojo interneto planą – tikrai prireiks.

Reziumuojant, šios dvi programėlės netilps šioje rinkos nišoje. Abi turi begalę potencialo ir konkurencija dar labiau skatins ieškoti naujovių. Kol kas Instagram turi 130 milijonų vartotojų, o Vine vos 13 milijonų. Kuri geresnė sunku pasakyti – funkcijos panašios, tik tiek, kad Instagram išlaikė savo vizitinę kortelę – filtrus. Abi programėlės turi minusų, ypač Android operacinę sistemą naudojantiems prietaisams (nėra visų funkcijų).  Jei nesate vaizdo medžiagos dalijimosi fanas socialiniuose tinkluose, ši naujovė su video medžiagos dalybomis, jūsų požiūrio nepakeis, o kitiems tai nebloga naujiena, leisianti dar gyviau išreikšti savo veiklą socialinių tinklų draugams.

, , , ,