Inovatyvi vienatvė ir suasmeninta internetinė erdvė

December 19, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 3132 0
Inovatyvi vienatvė ir suasmeninta internetinė erdvė

Besipinančių internetinių tinklų eroje tampame vis labiau įpainioti, o svetainių kūrimas tampa savotišku skiriamuoju mūsų asmenybių ženklu, o galbūt ir mada. Pasaulyje, kuriame dar nebuvo virtualių susitikimo erdvių- pokalbiais, mintimis, kūriniais ir idėjomis buvo dalinamasi salonuose ir svetainėse. XIX amžius buvo perpildytas saloninės muzikos, poezijos ir tapybos, tačiau nebekalbėkim tik apie meną kaip vienintelį, elitinį laiko praleidimo ir sukaupimo būdą. Neinteraktyvaus menininko ir autoriaus genijaus era jau seniai palaidota po (po)struktūralistais. Gyvename visiškai kitokiu laiku ir kitaip jį išnaudojam. Tinklinėje visuomenėje kurti savo tapatybę ir gyvenimo būdą tapo taip paprasta. Todėl kartais užtenka tik facebook, instagram, tumblr, pinterest, spotify ar twitter paskyros virtualiai kūrybai. Kitų sukurtos erdvės tampa priemone individualiems poreikiams ir svarbiausiu asmenybės kūrimo ir viešinimo būdu.

Toks virtualus gyvenimo būdas tarp socialinių medijų sienų ilgainiui tampa inovatyvia vienatve. Visi esme virtualios bendruomenės dalis, tačiau kad ir kaip tarpusavyje susijungia visos mūsų paskyros, liekame vieni priešais kompiuterių ekranus. Todėl kam gali būti naudingas svetainių kūrimas? Nors jų kūrime yra tariamas autorius, naujos virtualios erdvės gyvavimas priklauso nuo paslėptų tekstų ir nuorodų. Kalba taip pat susideda iš daugybės reikšmių ir galimybių. Toks pats ir interneto pobūdis. Svetainės ir paskyros tai tie patys užkoduoti tekstai. Nors jūs skaitote ir suprantate šį tekstą, iš tiesių, tai tėra ženklų ir skaičių visuma. Todėl ar verta skaityti, tai ko nesuprantat?

Vizualiosios medijos ir pažįstami garsai, kuriuos šiuo metu taip lengvai pasiekiame prisijungią prie tinklo. Kažkodėl vaizduose užkuoduotos reikšmės yra lengviau suvokiamos ir perkaitomos nei tekstas. Todėl naršydami internetinėje erdvėje ilgiau užsibūnat tarp vaizdinių. Netekstinės medijos taip lengvai skverbiasi į mūsų sąmonę, todėl ilgainiui bendrauti instragraminėmis nuotraukomis tampa daug lengviau. Dalintis, sekti, mėgti, užtaginti ir pininti. Nuolatinis ir atsinaujintis svetainių kūrimas į rinką paliežia vis daugiau informacijos, tačiau jos visos aprėpti neįmanoma. Todėl sukuriamos erdvės, ar priemonės, kurios leidžia atsirinkti, tai kas kiekvienam asmeniškai įdomu. Tokios paskyros leidžia kaupti pomėgių kapitalą ir dalintis juo virtualiose erdvėse.

Tokios medialios priemonės kaip Blogspot ir Spotify padeda susikurti asmeninę paskyrą, kurioje lengviau sekama internetinė tinklaraščių informacija, arba kurioje lengva, beveik be apribojimų, klausytis tai, kas ausiai miela ir pažįstama. Tačiau beveik visi socialinių medijų gigantai ar dar tik augantys, naudojasi šiuo individualumo principu. Norima kuo labiau suasmeninti internetinę erdvę. Todėl ilgainiui galime tapti virtualiais individualistais, vienišos internetinės visuomenės erdvėje, bet ar toks gyvenimo būdas žalingas? Galbūt nereikia tapti ekscentriškais ir egocentriškais interneto vartotojais ir dalintis informacija nekaupiant asmeninių pomėgių kapitalo, o šioje nesustabdomoje internetinės sklaidos eroje kurti (….. vieta jūsų mintims….)

The Innovation of Loneliness from Shimi Cohen on Vimeo.

 

, , , , , ,