„Dropbox“ turi konkurentų, kokie jie?

July 10, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 1724 0
failų talpyklos

sessions.edu nuotrauka

Dropbox tai vienas iš prekinių ženklų, kuriuos žino daugelis IT besidominčių žmonių. Ši kompanija siūlo pakeisti standartinius kietuosius diskus ir visą jums reikalingą informaciją patalpinti „debesyje“, kitaip sakant, savo serveryje internete. Saugiai.

Šiuo metu kompanija gali pasigirti įspūdingais vartotojų skaičiais – 175 milijonai. Nemokamai suteikiami 2 GB duomenų, kuriuos galite patalpinti į Dropbox dėžutę, tačiau šį skaičių galima padidinti iki 18 GB, jei pakviesite savo draugus naudotis Dropbox‘u. Mokami planai yra 100, 200 ir 500 GB už atitinkamai 8,25 dolerius, 16,6 dolerius ir 41,6 dolerius per mėnesį. Gana brangus malonumas, tačiau galimybė pasiekti reikiamus failus bet kur ir bet kada turėtų atpirkti išlaidas. Gyviau.lt nutarė apžvelgti Dropbox konkurentus.

Konkurentų, pasirodo, yra visa galybė. Pagrindinis iš jų turbūt yra Google Drive. Minusas tas, kad negalima įkelti visų tipų failų, o ir dalinimasis kiek komplikuotas, nes gavėjas turi turėti administratoriaus suteiktą prieigą prie duomenų. Visgi pradiniai siūlomi 15 GB už dyką tikrai vilioja, o už 400 GB teks pakloti viso labo 20 dolerių.

Microsoft SkyDrive taip pat pigesnis. Pradžiai siūlomi 7 GB nemokamos atminties. Galima nusipirkti ir 50 bei 100 GB už 2 ir 4,2 dolerius. Tai yra bent kelis kartus pigiau nei kad siūlo Dropbox. Apple iCloud būtų geras, jei nebūtų apribojimų. Ten galima saugoti tik atsargines dokumentų kopijas ir elektroninius laiškus. Jokių atsisiųstų medijos failų išsaugoti nepavyks, o ir kainos kiek didokos 8,3 dolerio už 55 GB. Bene didžiausias atradimas pavadinimu Copy siūlo 15 GB nemokamai ir net 500 GB už vos 15 dolerių per mėnesį. Pranašaujama, kad jis bus toks pat populiarus, kaip ir Dropbox. Vienintelė problema yra Dropbox‘o funkcionalumas, tai ne tik failų talpykla, bet ir žaibiškas dalinimasis dokumentais, kurio kartais taip reikia. Negana to, galima dalintis nuotraukomis ir kitais medijų failais.

Alternatyvų Dropbox‘ui tikrai yra, tačiau funkcionalumu jos neprilygsta. Google Drive yra tiesiog failų talpykla, iCloud yra per daug apribota, o Copy dar neturi pakankamo populiarumo. Kol kas Dropbox vienareikšmiškai yra vienvaldis lyderis, tikėkimės konkurencija paskatins greitesnį tobulėjimą, sumažins kainas ir apskritai pagerins kokybę.

, , , , ,