Dalykai, kuriuos jau beveik pamiršome

July 29, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 880 0
Dalykai, kuriuos jau beveik pamiršome

Kuo greičiau sukasi pasaulis, tuo daugiau mus pasiekia naujovių, kurios pakeičia mums įprastus kasdienius daiktus ar procesus. Kviečiame susipažinti su keletu prietaisų ir kitų dalykų, kurie jau beveik tapo atgyvena. 

 <a href="http://www.flickr.com/photos/10574533@N06/5338062652/">• Happy Batatinha •</a> via <a href="http://compfight.com">Compfight</a> <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>

Kompaktiniai ir floppy diskeliai. Dabar jau beveik nebenaudojame ne tik floppy diskų, tačiau ir CD diskelių, kuriuos pakeitė labai patogūs USB atmintukai bei išoriniai kietieji diskai, kuriuose galime sutalpinti milžiniškus kiekius informacijos. Kita vertus, net ir kietieji diskai, kad ir kokie bebūtų patogūs nešiotis ir yra lengvi, vis dažniau galime rinktis dar geresnę alternatyvą – „debesų“ diskus, t. y. Dropbox, iCloud, Google Drive ir kitus virtualius diskus, internete saugančius mūsų duomenis.

Mokamas elektroninis paštas. Gmail visiškai „nužudė“ bet kokį mokamo el. pašto paslaugų tiekėją.

Filmų nuomos punktai. Dabar dauguma filmų patalpinti internete: tiek nelegaliai, tiek legaliai, todėl vis mažiau žmonių renkasi anksčiau tokias populiarias filmų nuomos vietas.

GPS. GPS prietaisai tikrai pasisekęs išradimas – jais naudojosi ir naudojasi daugybė žmonių, tačiau tik laiko klausimas, kada vartotojai pripras navigacinę sistemą naudoti savo išmaniuosiuose įrenginiuose. Ką jau kalbėti apie popierinius žemėlapius, kuriuos jau seniai išstūmė Google Maps ir kitos žemėlapių programėlės, kurių dėka galime būti ramūs net ir visiškai nežinomoje vietoje.

Skelbimai laikraščiuose. Dabar visiškai nesvarbu, ar norite susirasti darbą, ar parduoti nereikalingą virtuvės stalą – ko gero, skelbimą talpinsite internete. Beje, visiškai nemokamai.

Laidiniai telefonai. Kam gali būti patrauklus laidas, kai dabar visos technologijos yra sukurtos nevaržomam judėjimui ir suteikia galimybę būti pasiekiamam bet kur ir bet kada?

Taksofonai. Šiandieniniame pasaulyje net vargšai turi mobiliuosius telefonus, o taksofonais naudojasi nebent neaiškaus plauko sandorius aptarinėjantys žmonės.

Mygtukai. Panašu, kad greitai teks pamiršti klavišus ir mygtukus – norime kuo daugiau liesti, tempti, braukti…

Didelės sąskaitos skambinant į užsienį. Viber, Skype ir kiti pagalbiniai įrankiai, kurių dėka galime kalbėtis su bet kuriame pasaulio kampelyje esančiu žmogumi visiškai nemokamai.

Telefonų knygos, enciklopedijos ir žodynai. Dabar viską galime rasti internete, o norėdami išversti tekstą, tiesiog nukopijuojame pastraipą į virtualų žodyną, kuris mums pateikia vertimą. Viso geriausio sunkiasvoriams žodynams…

Popierius. Dar vienas žmonijos išradimas, kurį naudojame kiekvieną dieną ir daugybę kartų. Tačiau vis dažniau mes atsisakome spausdinti ne tik dėl to, kad tai yra ekologija, o todėl, kad taip yra kur kas paprasčiau ir viską galime turėti savo planšetinių kompiuterių ekranuose.

Žadintuvas. Kiek iš jūsų dar naudojate žadintuvus, kurie yra stacionarūs, o ne jūsų mobiliojo telefono programėlė?

O kokie dar daiktai po truputį nyksta iš jūsų kasdienybės?

, , ,