Ar verta pirkti internetu?

June 17, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 1159 0
Ar verta pirkti internetu?

Gauti norimą prekę neišeinant iš namų – tokią galimybę suteikia internetinės parduotuvės. Nebereikia niekur važiuoti, laukti eilėse ir gaišti laiko ieškant norimų daiktų – viską galima rasti per kelias minutes. Tačiau perkant internetu išlieka apgaulės rizika.

325717-online-shopping

Internetinės prekybos privalumai

Sparta. Nenorintiems gaišti laiko sausakimšuose prekybos centruose, prekyba internetu – puiki alternatyva.  Neberiboja parduotuvių darbo laikas, apsipirkti galima bet kur ir bet kada – tereikia interneto ryšio.

Didelis pasirinkimas. Perkant užsienio parduotuvių tinklalapiuose galima įsigyti tokias prekes, kurių mūsų šalies parduotuvėse rasti nebūtų įmanoma. Kartais, ypač norint įsigyti išskirtinį daiktą,  internetinė prekyba gali būti vienintelė išeitis.

Rekomendacijos. Daugelyje internetinių parduotuvių, šalia prekių galima rasti ir atsiliepimus apie jas, perskaityti įsigijusių pirkėjų komentarus apie prekės tikrąjį vaizdą ir kokybę.

Kaina. Neretai prekės internetinėse parduotuvėse yra pigesnės. Taip atsitinka dėl paprastos priežasties – pardavėjui nereikia nuomotis patalpų, mokėti algų darbuotojams, o sumažėjus kaštams sumažėja ir prekės kaina.

Palyginimas. Norint palyginti prekę skirtingose parduotuvėse, sugaištama nepalyginamai mažiau laiko negu lakstant iš vieno prekybos centro į kitą.

Prekybos internetu trūkumai

Apgaulės rizika. Visuomet labai svarbu patikrinti internetinės parduotuvės patikimumą. Nesaugu pirkti mažai žinomose, nepopuliariose, atsiliepimų neturinčiose parduotuvėse, nes išlieka nemaža galimybė, kad pinigai bus sumokėti, o prekė taip ir neatkeliaus.

Kitokia prekė. Kartais prekės tikrasis vaizdas realybėje skiriasi nuo to, kuris matomas nuotraukose. Neturint galimybės apžiūrėti ir pasimatuoti reikia rinktis labai atidžiai. Dauguma internetinių parduotuvių suteikia galimybę prekę grąžinti per 14 dienų, jei ji kuo nors netiko.

Panašu, kad apsipirkimas neišeinant iš namų yra vienas šio technologijų amžiaus privalumų. Tačiau savo pinigų saugumu privalo rūpintis pats pirkėjas.

, ,