„Apple“ smogia iš peties – pristatyti ilgai laukti atnaujinimai

June 11, 2013
Kategorija: IT naujienos
0 867 0
„Apple“ smogia iš peties – pristatyti ilgai laukti atnaujinimai

ios7

 

Šių metų WWDC konferencijos, kurioje kasmet pristatomos IT giganto „Apple“ produktų naujovės, „obuoliukų“ gerbėjus nudžiugino net keletas svarbių atnaujinimų – tai naujoji mobiliųjų įrenginių operacinė sistema „iOS 7“, taip pat atnaujintas „MacBook Air“ procesorius, kurio širdis nuo šiol bus „Haswell“, o taip pat ir super galingus stacionarius (jei taip galima vadinti tiesiog nuostabiai patrauklaus dizaino produktus) kompiuterius „Mac Pro“. Nuo ko pradėti šių naujienų apžvalgą, ko gero, net nereikia klausti bet kurio „Apple“ gerbėjo, nes ko gero labiausiai lauktas atnaujinimas – tai naujoji operacinė sistema „iOS 7“.

 

Galima sakyti, kad naujoji operacinė sistema yra ne tik laukta, tačiau ir kiek pavėluota – juk šio atnaujinimo teko laukti beveik septynerius metus, nuo pat 2007 metų, taigi pokyčiai buvo tiesiog būtini. Kas joje pasikeis išvaizdos prasme? Visų pirma, reikia paminėti, jog pats valdymo principas išliks tas pats, tačiau net ir taip paprastą išvaizdą „Apple“ sugebėjo dar labiau supaprastinti, spalvų ryškumą pakeis lengvesnės spalvos, bus sudaromas lengvo ir palengva plaukiančio valdymo įvaizdis.

 

Taip pat reikia pastebėti ir pagrindinio ekrano pasikeitimą, t. y., meniu nuo šiol talpins ne tik įprastus 12 ar 16 programėlių ar nuorodų, tačiau bus galima praplėsti jų išdėstymą iki norimo skaičiaus, o tai taip pat turėtų palengvinti naudojimą. Mėgindami pasiekti ir „Android“ naudotojus „Apple“ savo naujoje operacinėje sistemoje siūlo pasirinkti keleto programų veikimą vienu metu – du kart paspaudę namų mygtuką, pamatysime kokios programos šiuo metu veikia, tačiau, kaip jau minėjome, tai nėra jokia naujiena tiems, kurie naudoja kitas operacines sistemas savo mobiliuosiuose įrenginiuose.

 

„Apple“ įrenginiuose keisis ir pranešimų bei kitų naujienų pateikimo principas, bet vėl gi, tai nėra naujiena, žinant kitų operacinių sistemų galimybes. Tarp dar keleto svarbių pokyčių galime rasti ir tokią naujieną, kaip kad „iTunes Radio“, kuri bus nemokama, tačiau už nemokamą muziką turėsime sumokėti kitu būdu – reklamų išklausymu ar peržiūromis, kita vertus, tą mes jau esame įpratę iškęsti „Youtube“ vandenyse. Taip pat keisis ir daugelio vartotojų pamėgtas „Siri“, kuris prašneks ne tik moterišku, tačiau ir vyrišku balsu, o informaciją, kuri jums yra reikalinga, ieškos ne tik įprastinėse vietose, tačiau ir socialiniuose tinkluose bei „Wikipedijoje“.

 

Kalbant apie kitas naujienas, verta atkreipti dėmesį į jau minėtus „MacBook Air“ atnaujinimus – su naujausiais galingais „Haswell“ procesoriais, kuriuos gamina „Intel“, šie lengvi mažyliai galės dar sparčiau atlikti patikėtas užduotis, o jų veikimo laikas išaugs iki 12 valandų dėl pagerinto energetinio efektyvumo.

 

Žvelgiant į stacionariuosius „Mac Pro“ kompiuterius – čia matome neįtikėtiną „Apple“ galią. Nors dar neskelbiama, kada šie monstrai pasirodys rinkoje, tačiau jų duomenys atrodo ne tik neįtikėtini, tačiau net gi baugūs. Jų galią generuos naujieji „Xeon“ procesoriai, o panašų pajėgumą demonstravo „IBM ASCI White“ 2000 metais pagamintas superkompiuteris, kurio kaina, tarp kitko, buvo daugiau nei 110 mln. JAV dolerių. Žinoma, sparčiai tobulėjančios technologijos leidžia kainą sumažinti iki padoresnės, tačiau tikrai ne iki itin patrauklios kainos – spėjama, jog šie kompiuteriai kainuos daugiau kaip dešimt tūkstančių litų.

 

, , , , , , , ,