Staliniai šviestuvai – lemputės ir jų šviesa

September 11, 2017
Kategorija: Interjeras
0 422 0
Staliniai šviestuvai – lemputės ir jų šviesa

Stalinis šviestuvas yra plačiai naudojamas darbo kambariuose, biuruose, ant vaikų darbo stalo. Tam tikroms užduotims skirtas apšvietimas padeda sukoncentruoti dėmesį į atliekamą darbą ir, žinoma, efektyviau jį atlikti, teigia elektroninės parduotuvės ,,Ekoliumenas” specialistai. Tad, kaip pasirinkti tą, kuris atitiktų jūsų poreikius ir sukurtų tinkamą tikslinės šviesos lauką? Skaitykite patarimus žemiau.

Svarbu ne tik šviestuvo tipas, bet ir lemputė

Nors šviesos sklidimo kampas itin daug priklauso nu šviestuvo gaubto, tačiau pati šviesa, jos intensyvumas priklauso būtent nuo pasirinktos lemputės tipo. Kaitrinės lemputės sukuria šešėlinį, šiltos šviesos vaizdinį, todėl dažniausiai intensyviam darbui nepatariama rinktis šių lempučių. Jos dažniausiai naudojamos cilindrinių gaubtų staliniuose šviestuvuose, kurie atlieka akcentinio apšvietimo funkciją.

Šviestuvas, kuriame naudojamos halogeninės lemputės spinduliuoja baltesnę šviesą, kuri ne tik leidžia geriau susikoncentruoti, bet ir nevargina akių. Tai įprastas pasirinkimas, nes šviesa yra visiškai pakankama skaitymui, rašymui ar braižybai. Tokia šviesa nesukuria šešėlių, todėl paprasta piešti.

Fluorescencinės lemputės yra efektyvios, ir skleidžia itin intensyvią baltą šviesą. Vienintelis jų trūkumas, kad joms reikia laiko, kad įkaistų ir pradėtų šviesti visu pajėgumu. Jeigu skubiai reikalinga intensyvi šviesa – to nesulauksite. Kita vertus, šios lemputės yra taupios ir ilgaamžės ir visiškai neblaško dirbant kažkokią užduotį prie stalo.

LED lempučių privalumai yra plačiai aprašyti ir gerai žinomi, todėl tikriausiai nenustebsite sužinoję, kad stalinis šviestuvas, kuris pritaikytas LED lempučių naudojimui yra paklausiausias ir geriausiai vertinamas. Žinoma, LED lemputės yra sąlyginai brangios, tačiau atmetus tai – jos yra efektyvios, itin taupios ir labai ilgaamžės. Taip pat jos puikiai pritaikytos staliniams šviestuvams ir tikslinėms užduotims atlikti. LED šviesa neblaško. Taip pat priklausomai nuo šviestuvo ir lemputės tipo – leidžia reguliuoti šviesos kiekį, todėl priklausomai ar rašote, spalvinate, skaitote ar braižote – galite nusistatyti reikiamą šviesos intensyvumą.

Atminkite, kad stalinis šviestuvas, pirmiausia, yra skirtas palengvinti kažkokią užduotį atlikti. Todėl renkantis pasverkite ne tik dizaino, bet ir lemputės, kuri yra pritaikoma prie šviestuvo, aspektą. O jeigu išsirinkti yra vis tiek sunku, užsukite į šviestuvų salonus ,,Ekoliumenas“: patyrę specialistai išklausys jūsų poreikius ir padės išsirinkti.