Kai laimi paprastumas, arba jaukus loftas Vilniaus centre

September 27, 2018
Kategorija: Interjeras
0 99 0
Kai laimi paprastumas, arba jaukus loftas Vilniaus centre

Namai šiandien nebėra tik gražiai išdėlioti minkštieji baldai ir kelios iš praėjusių metų atostogų ant sienos pakabintos nuotraukos. Namai yra ta vieta, kur gera, kur jauku ir kur norisi būti ne tik su savimi, bet ir su kitais. Lygiai taip pat mano ir šiuolaikiniu mąstymu pasižymintys interjero dizaineriai, šiandien kuriantys erdves, kuriose daiktai istorijas pasakoja ir nemokėdami kalbėti. Šįkart kalbinome interjero dizainerius, padėjusius šviežiai įteisintai šeimai susikurti jaukių ir kūrybingą gyvenimą Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame lofte. Kas, kaip, kokie baldai Vilniuje mums pasirodė verti dėmesio ir kaip viskas buvo suderinta nedidelėje erdvėje – pasakojame ypač išsamiai.

Kai namuose norisi ramybės

Pirmiausia vertėtų papasakoti trumpą poros istoriją. Ne, ji ne apie meilę ir pasimatymus, ji apie namų paieškas ir pastangas susikurti ramybe dvelkiančius ir atsipalaiduoti padedančius namus, į kuriuos būtų gera sugrįžti ne tik šeimininkams, bet ir jų svečiams. Tadas ir Monika visai netyčia įsigijo loftą pačioje Vilniaus širdyje – pilies gatvėje esančiame name. Visai čia pat – prancūzparkis, kur rudenį vyksta daugybė jaukių akustinių koncertų, o pati pilies gatvė atrodo nuveda į visas svarbiausias vietas. Tiesa, Monika ir Tadas butą rado tikrai netyčiom, tačiau jų neišgąsdino nuolat turistais knibdždanti judriausia miesto gatvė, pro kurią praeina turbūt nors po vieną turistą iš kiekvienos pasaulio šalies.

Butas jį nusipirkus buvo tuščias, tad tuo metu jiems ne baldai Vilniuje rūpėjo, o bendra bazinė idėja. Butas turi labai aukštas lubas, tad norėjosi išnaudoti erdvę einančią ne horizontaliai, bet vertikaliai. Šiuo atveju pirmiausia buvo suplanuotas arčiau lubų kabantis miegamasis. Skamba gal ir keistai, nėra jis visiškai kabantis, tačiau nuo grindų platforma buvo pakelta bent jau per 2,5 metro. Ir pasirodo, kad čia ir slypėjo toji ramybės paslaptis. Miegamasis turi būti atskirai nuo kitų būsto dalių, tai šįkart jis tiesiog buvo pakeltas į viršų. Norint jį pasiekti, šeimininkai sumontavo medinius stilingus laiptelius ir taip susikūrė ramybe alsuojantį miegamąjį. O visa svečiams ir laisvalaikiui skirta erdvė liko apačioje.

Vietoj fotelių sėdmaišiai, vietoj įprastos sofos – paletės

Skamba juokingai, tačiau būtent tai ir atkreipė mūsų dėmesį. Įprastai žmones domina stilingi baldai Vilniuje, tokie, kuriais norisi didžiuotis, tačiau tuo pačiu praktiški ir ilgaamžiai. Monikai ir Tadui labiau norėjosi taupyti, tačiau tuo pačiu išsiskirti, tad geriausias sprendimas jiems pasirodė nepirkti brangios sofos, o pakeisti ją medinėmis paletėmis su minkštomis didelėmis pagalvėmis, skirtomis sėdėti. Tačiau sėdmaišių atsisakyti jiems nepavyko. Anot poros – šie baldai pernelyg praktiški, o svarbiausia, kad patinka visiems – ir dideliems, ir mažiems. Kūrybingai ir gražiai juos išdėliojus lengva pasiekti jaukios ir stilingos svetainės įvaizdį, o svarbiausia, kad jie taip lengvai transportuojami ir komponuojami – puikiai tinka ir susiruošus knygą paskaityti, ir numigti retkarčiais netyčia.

Namai neprivalo atitikti naujausių mados tendencijų. Anot poros – svarbiausia, kad juose būtų gera. Jie kartais išsineša sėdmaišius ir pledus į balkoną vien tam, kad galėtų paklausyti gyvo garso koncertų tiesiai iš prancūzparkio. Gyvenimas čia gyvesnis nei įprastai, tačiau užvėrus langus ir užtraukus užuolaidas – namai tampa pačia jaukiausia ramybės oaze, slepiančia nuo visų judriausios Vilniaus gatvės negandų.