Vonios baldai nešvaros epochoje tebuvo tik dekoro detalė

April 23, 2014
Kategorija: Įdomūs faktai
0 2112 0
Vonios baldai nešvaros epochoje tebuvo tik dekoro detalė

Vonios baldai nešvaros epochoje tebuvo tik dekoro detalė. Kol švara netapo prievole, niekas nekreipė dėmesio į vonios kambarių išplanavimą bei interjerą. Tik Viktorijos laikais pradėjusi rūpintis savo higiena, visuomenė pradėjo planuoti ir svajoti apie savotišką atsipalaidavimo oazę vonios kambaryje. Taigi kaip atrodė, atrodo ir gali atrodyt vonios kambariai bei baldai, kuriais jie apstatomi? Istoriniai stiliai besikeičiančios epochos, spalvos ir technologijos keičia mūsų poilsio erdvių išvaizdą. Keičiantis visuomenei ir mūsų poreikiams, keičiasi ir baldų voniai išvaizda. Tačiau kaip mes pasikeitėme? Šiuo metu vonios kambaryje esančios vonios, kriauklės ir dušo kabinos neužtenka. Vis dažniau į tokią privačia erdvę mes įsileidžiame daugiau savęs ir savo pomėgių.

Žvakės, muzika, spintelės, nuotraukos, higienos priemonės. Šios detalės susimaišo, persimaišo ir sukuria išskirtinę poilsio ir savotiško asmeninio SPA erdvę. Kai namuos jauku, nesinori taip dažnai iš jų pabėgti. Nors užsidaryti namuose nerekomenduojama, vis tik ir į namus reikia įsileisti gyvenimą.Vonios baldai, tai nišinė baldų rinkos sritis. Specifiniai sprendimai sukurs išskirtinę poilsio erdvę,kuri atspindės jos gyventojus, taip pat kaip ir jų svetainė. Nors vonios kambariai račiau lankomi svečių, tačiau juose privaloma palaikyti tvarką. Tačiau ne viskas priklauso tik nuo tvarkos. Išskirtinis skonis, pasirinkimas ir pomėgiai gali būti suderinti vonios kambaryje.

Vonios baldai yra tokie pat svarbūs, kaip bet kurio kito kambario detalės. Kiekvienas daiktas ir dekoro elementas gali pasakoti istoriją apie jo gyventojus. Jei vonios kambaryje neapgalvotai kaupsite viską tarsi sandelyje, jums nebeliks vietos poilsiui. Pasklydę tarp daiktų, detalių ir higienos produktų neberasite savęs ir ramybės. Vonios kambarys skirtas poilsiui ir atsigaivinimui, o ne daiktų ir blogų emocijų kaupimui. Todėl iš naujo suplanuokite vonios kambarį. Iš naujo suprojektuokite vonios baldus. Kartais minimalistiniai sprendimai laimi, tačiau tuščioje erdvėje nėra ir žmogaus. Todėl iš naujo pagalvokite apie esminius jūsų asmenybės akcentus. Kokie baldai, formos atspindi jus ir jūsų namus. Namai be idėjos, istorijos ir žmonių, tai tik tuščia ir negyva erdvė.

Unikalūs vonios baldai ir originalūs jų sprendimai, padeda tvarkingai ir netradiciškai suplanuoti poilsio erdves. Vonia, tai erdvė, kurioje ruošiamės dienai bei vakarui. Patogumas, nuotaikingumas ir ramybė. Sugebėdami suderinti nesuderinamus akcentus ir išnaudoti ribotas vonios erdves, jausitės patogiai, nuotaikingai ir ramiai. Vonia, dušo kabina ir tualetas jau nėra tik vienintelės vonios kambario detalės. Šiuo metu vonios kambariai gali priminti didelius ir erdvius poilsio kambarius,su savotišku dekoru. Žinoma ne visuose namuose skiriama vienoda erdvė voniai.Viktorijos laikais arba Baroko epochoje, vonios kambarys, buvo savotiška reprezentacinė socialinio statuso ir finansinės padėties dalis. Marija Antuanetė gyveno itin reprezentatyviais, nors ir ne tokiais higieniškai laikais, tačiau vonios kambarys jai buvo toks pat svarbus. Vonia tai savotiškas nematomas galios simbolis.

,