Sodo nameliai arba (ne)įtikėtinai patogi ir gyvenama rąstinė architektūra

July 8, 2014
Kategorija: Įdomūs faktai
0 3795 0
Sodo nameliai arba (ne)įtikėtinai patogi ir gyvenama rąstinė architektūra

Ar pastebėjot kaip pasikeitė miestai, kaimai ir žinoma mūsų pastogės. Prieš šimtmetį mūsų senoliai gyveno mažučiuose sodų trobelėse, o dabar mažuosius statinius keičia masyvios ir aukštos stiklo ir metalo konstrukcijos. Nors pati stiklo ir metalo konstrukcijų sistema yra ganėtinai sena, kažkodėl visi į ją žiūri kaip į šiuolaikinio gyvenimo kokybės ir modernumo garantą. Bet pamirškim metalą ir stiklą, o apsilankykime tipiniam sodo namelyje.

 

Sodo nameliai sodų bendrijoje ir nedideli reikalavimai jų satybai

 

Kokių konstrukcijų ir kokų funkcijų nameliai šiuo metu pūpso sodų bendrijų sklypuose? Mediniai ir mobilūs vasarnamių karkasai vizualūs ir funkcionalūs. Jei anksčiau sodo namelis buvo puikiausia vieta vasaros linksmybėms,tai šiuo metu medinėse, šildytose sodybose galima gyventi pastoviai net ir šalčiausią žiemą.Taigi kaip suderinti funkcionalumą ir estetiką?Medinė architektūra beveik visada buvo funkcionaliai estetiškai. Medienos tekstūros ir faktūros kartais atrodo kaip dekoracijos, todėl tokių sodybų gyventojams nereikia per daug stengtis dėl apdailos. Kur kitur jei ne soduose galit pabėgti nuo miesto šurmulio. Grynas oras ir atviras dangus kupinas galimybių. Jei senoji karta važiuoja į sodus dėl derliaus ir daržų, tai jaunoji karta tiesiog mėgaujasi laisvadieniu gryname ore. Nuvažiavus į sodą nesinori ir vėl grįžti atgal, todėl nedidelis namelis, tai puiki užuovėja nuo lėtau ir vėjų. Tokio namuko statybos nekainuoja daug ir jums nereikia gauti specialių statybų leidimų. Kodėl namelis sode toks reikalingas? Jei dideliems užmiesčio namams pastatyti reikia sudėtingos dokumentacijos ir leidimų, tai mažam medinukui pakaks I grupės sudėtingumo pastato leidimo.

 

Kai žiemą, gyvenimas tarp keturių sienų, mieste pabosta

 

Sodo nameliai, tai nėr tik vasarinė užuovėja. Pasitaiko, kad ir žiemos metu norisi pabėgti iš miesto. Tokiu atveju, apšiltintuose sodo namukuose, galėsit praleisti gražius ir jaukius savaitgalius. Ar norėtumėt šiuos metus sutikti jaukiame sodo namelyje, kur atviruose laukuose daug aiškiau matomi fejerverkai? Jei gyvenimas didmiesčio daugiabutyje per daug ribotas, kodėl neįsigijus nedidelio sodo sklypo ir neužaugins savo derliaus? Juk daržo rakandus vis tiek teks kažkur paslėpti, kartais tik pašiūrės neužtenka. Ką jau kalbėti apie sodo svečius. Jei atvykstat savaitgaliui nemiegosit po atviru dangumi, kad ir kaip tai romantiškai skambėtų. Šiuo metu dažas sodų bendrijos svečias ar gyventojas apsirūpina visomis įmanomomis komunikacijomis: nuo kanalizacijos iki interneto ryšio. Jei mažam namelyje telpa būtiniausi baldai ir įranga, tai kam reikalingos tos užmiesčio vilos. Sakoma maži namai, bet plačios širdys. Kartais net mažiausiam sodo namelyje tilptų ir svečiai ir baldai ir daržo rakandai. Pasitaiko ir tokių variantų, kai didžiojo namo projektas dar tik vykdomas. Kur kitur jei ne sodo namelyje praleisti tas laikinas naktis ir dienas. Jei visi patogumai įrengti ko daugiau galima norėti…

 

Rąstinė ir istorinė architektūra

 

Sodo nameliai kažkodėl mus sugrąžina į tuos istorinius senolių laikus, kai patikimiausia ir prieinamiausia statybinė medžiaga buvo medis. Dar ir dabar mes renkamės medines alternatyvas. Kodėl jos mus taip žavi. Kvapas, spalva ir tekstūra, tai trys kriterijai, kurie padeda išsirikti medieną. Miško kvapas, šviesios spalvos ir šilta tekstūra. Jei statot net ir mažiausius medinius namukus, tai papildomais apdailos darbais jums nereikės rūpintis. Frezuota, obliuota mediena nėra tik istorinis palikimas, bet ir gana funkcionali ir šiuolaikiška statybų medžiaga. Šaltą betoną pakeiskit į jaukią ir šiltą medieną.