Rūkymo žala geriausiai atsispindi dvynių veiduose

November 4, 2013
Kategorija: Įdomūs faktai
0 4163 0
Rūkymo žala geriausiai atsispindi dvynių veiduose

Visi puikiai žino, kokią žalą organizmui turi rūkymas, tačiau neseniai JAV buvo atliktas unikalus tyrimas, įrodantis pastebimą šio žalingo įpročio poveikį. Studijoms buvo pasirinktos 79 poros dvynių, kurie dalyvavo Ohajo valstijos dvynių festivaliuose nuo 2007 iki 2010 metų.

Kodėl dvyniai? Visų pirma, mokslininkai ieškojo dvynių, iš kurių vienas yra užkietėjęs rūkalius, o kitas nerūko. Tyrėjai taip pat rinkosi rūkančius dvynius, tačiau tarp jų rūkymo „stažas“ turėjo būti bent jau penkeri metai. Vidutinis tyrimo dalyvių amžius 48 metai, todėl galima matyti ilgalaikio rūkymo pasėkmes ir neigiamą poveikį.

Fotografijos įrodo, kad rūkantys (arba ilgiau rūkantys) dvyniai turi gana pastebimų veido srities pakitimų, lyginant su nerūkančiais broliais ar seserimis. Didžiausias skirtumas – pavargusios akys ir sukritę paakiai, ryškesnės raukšlės (ypač burnos srityje), suskeldėjusios ir susiraukšlėjusios lūpos bei jų sritis.

Skirtumas matomas net tarp tų dvynių, kurių rūkymo „stažas“ yra penkeri ar daugiau metų. Rūkymas mažina odos elastingumą ir sendina odą, todėl skirtumai yra gana ryškūs. Kviečiame įvertinti rūkymo poveikį:

Dešinėje – užkietėjusi rūkalė, kairėje – sesuo, neturinti rūkymo įpročio.

Kairėje trumpesnį laiką rūkantis vyras, dešinėje – brolis rūkantis ilgesnį laiką.

Kairėje – nerūkanti sesuo, dešinėje – rūkanti.

Kairėje pusėje nerūkanti moteris, dešinėje – jos sesuo, turinti žalingą įprotį. Atkreipkite dėmesį į akis.

Parengta pagal businessinsider.com informaciją

Daugiau informacijos www.kaipmestirukyti.lt

, , , , ,