Mark Zuckerberg – žmogus, įteigęs mums dar vieną įprotį

July 25, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės, Įdomūs faktai
0 1640 0

Markas Zuckerbergas – žmogus, sugebėjęs įteigti mums dar vieną dienos įprotį – patikrinti savo socialinio tinklo sąskaitą Facebook’e. Gabus ir talentingas vaikinas nenuilsdamas vis bandė kurti naujus projektus ir jam pavyko. Ne tik išgarsėjo, yra žinomas visame pasaulyje, bet susikrovė kalną pinigų.

Markas Zuckerbergas gimė 1984-siais nedideliame Dobso miestelyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Galima sakyti, kad programuotojo karjerą vaikinas pradėjo dar būdamas šeštoje klasėje. Tačiau tik įstojus į Harvardo universitetą, prasidėjo tikroji jo karjera.

Pirmieji dideli projektai

2003 m. su draugu sukūrė kompiuterinį muzikos grotuvą „Synapse Media Player“, kuriuo susidomėjo kelios stambios technologijų bendrovės. Vaikinai projekto nepardavė, nes jų netenkino siūlomos sąlygos. Kiek vėliau Markas Zuckerbergas sukūrė portalą „Facemash.com“. Šiame tinklalapyje Harvardo universiteto studentai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir vertinti kolegų nuotraukas. Tiesa, nuotraukas talpino ne patys studentai, o Markas, jas paėmęs iš universiteto interneto svetainės duomenų bazės, prieš tai į ją įsilaužęs. Mažai trūko, kad būtų išmestas iš universiteto už tokius darbus.

Facebook

Facebook sukūrė 2004 m., kai jam tebuvo 20 metų. Fenomenali socialinio tinklapio sėkmė užtiktrino gerą ateitį ir Markas metė universitetą.

Kitos asmenybės įdomybės

Markas Zuckerbergas garsėja itin neįprastu savo elgesiu. Kai jaunuoliui vienas iš „Microsoft“ vadovų paskyrė dalykinį susitikimą 8 val. ryto, jis atsisakė dėl itin paprastos priežasties. Zuckerbergas tokiu ankstyvu metu paprasčiausiai yra įpratęs miegoti. O kai „Yahoo!“ vadai paskyrė derybas dėl milijardinio kontrakto savaitgalį, Markas taip pat atsisakė tai motyvuodamas tuo, kad turi asmeninių planų.

Nuo 2013 m. Marko metinė alga yra 1 JAV doleris vietoj to, kai uždirbdavo 0,5 mln. dolerių. Algą susimažino pats, savo noru. Milijardierius nemažą dalį savo turto aukoja labdarai, o žurnalas „Time“ metų žmogumi pagal įtakingumą 2012 buvo išrinkę…spėkit ką? Taip Marką Zuckerbergą.

, ,