Kodėl kuro granulių rinka auga?

June 1, 2017
Kategorija: Įdomūs faktai
0 1421 0
Kodėl kuro granulių rinka auga?

Rinkoje atsiradus kuro granulėms, vis dažniau galima rasti joms skirtų pagyrų, kai kurios šalys stengiasi jomis pagrįsti daugumą šildymo sprendimų. Kodėl tokio dėmesio nusipelnė kuro granulės? Kuo jos ypatingos ir kodėl jų rinka taip plečiasi?

Granulių teigiamos savybės ir nauda

Daugelis asmenų, ir net fabrikų direktorių renkasi būtent kuro granulių kurą savo patalpoms apšildyti dėl savybių sukuriamos naudos:

  • mažas peleningumas užtikrina, kad granulinio katilo nereikės valyti kasdien;
  • didelis kaloringumas leidžia pasiekti aukštą ugnies temperatūrą;
  • tai yra gana pigus kuras, todėl galite tikėtis mažų šildymo sąskaitų;
  • kuras lengvai transportuojamas, tad jį galėsite atsivežti net naudodamiesi nuosavu automobiliu (jei ketinate šildyti didelį pastatą, prireiks daugiau kelionių);
  • granules itin lengva sandėliuoti: reikia tiesiog apsaugoti nuo drėgmės;
  • dėl sausumo, kūrenimas yra efektyvesnis, nes energija paverčiama šiluma, o ne anglimis.

Birusis kuras turi teigiamų savybių, kurių naudojantys ne itin pastebi. Tai ekologiškas kuras: granulių degimas padeda išlaikyti anglies dvideginio balansą, nes jos yra pagamintos iš medžio atliekų. Tai leidžia geriau valdyti klimato būklę ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje (ypač šalims, kurios taip pat kūrena granulėmis).

 

kuro-granules.lt - krovimas

Granulių gamyba

Medžio granulės yra gaminamos iš medienos atliekų, pasak kuro-granules.lt. Šioje svetainėje galima rasti šio kuro aprašymą, padedantį pažinti šią kuro rūšį prieš renkantis ja šildyti namus.

Norint pagaminti šį birųjį kurą, pirmiausia yra surenkamos pjuvenos. Jos yra intensyviai džiovinamos, kol pasišalina perteklinė drėgmė. Dažniausiai tam panaudojama speciali džiovyklė. Granulėms išdžiūvus, jas jau galima presuoti. Naudojant specialų presą, šios pjuvenos yra supresuojamos į nedideles tūteles.

Itin svarbu, kad presuojant liktų kuo mažiau oro tarpų – kuo jų bus daugiau, tuo degimas bus neefektyvesnis: granulės greitai sudegs, nepavertusios energijos šiluma. Tas pats galioja pašalinėms medžiagoms: spaudžiant nenaudojamos jokios rišančios medžiagos, kurios gali pakenkti degimui.

Granulių gamybos kokybę lengva patikrinti perskaičius etiketę: joje turi būti nurodyti žemas peleningumas, mažas drėgnis ir aukštas kaloringumas. Jei skaičiai atrodo netinkami, geriau pasiieškoti kito tiekėjo.

Granulių populiarumas

Dėl minėtų savybių, sukuriamos naudos, ganėtinai greito pagaminimo šis birusis kuras ir tampa vis dažnesniu pasirinkimu ne tik namams, bet ir fabrikams. Didesnės šalys, pavyzdžiui, didžioji Britanija importuoja granules iš JAV, Kanados. Šioms šalims granulių naudojimas sukuria ir galimybes geriau kontroliuoti anglies dvideginio emisijas.

Mažesnėms šalims granulių gamyba ir kūrenimas sukuria ir galimybę pačioms sukurti naudojamą kurą, pagerinti savo bendrąjį vidaus produktą. Tikimasi, kad granulių gamyba ir vartojimas iki 2020 metų tik dar labiau išaugs.

Vos atsiradęs birusis kuras greitai tapo vis dažniau randamas įvairiuose namuose. Juo itin patogu apšildyti erdves, todėl nenuostabu, kodėl jo populiarumas auga. Prireikus kuro granulių, susisiekite su artimiausiu tiekėju – galėsite daugiau sužinoti apie šį produktą.