Kas šiame namelyje be roletų ir užuolaidų gyvena?

July 8, 2014
Kategorija: Įdomūs faktai
0 2893 0
Kas šiame namelyje be roletų ir užuolaidų gyvena?

 Roletai, žaliuzė, užuolaidos, kad ir kokią langų dengimo medžiagą pasirinksit, mano aklinų langų jos nepakeis ir nepagrąžins. Čia saulė neprasišviečia, nes stikliai visiškai uždažyti kaip amžinai remontuojamam name. Taip, mano namuose amžini remontai. Gyvenu tarp kartoninių dėžių, be lovos ir be lentynų. Nereikia man prabangų užuolaidų ir nuotoliniu būdu valdomų roletų. Kam tos dekoracijos, kai namuose visiškas minimalizmas. Bet niekam neįdomios mano istorijos, nes už sukrypusių langinių verda visai paprastas ir niekuo neypatingas gyvenimas. Žinau, jus domina galimybės, tikros istorijos ir permainos. Kokius roletus pirkti? Kaip jais naudotis?

 

Roletai dengė ir langus be stiklų

 

Kol stiklo technologijos dar nebuvo išrastos ir ištobulintos, užuolaidos  medžiaginės žaliuzės bei romanetės, jau kabėjo lango nišose. Taigi senos tradicijos byloja, kad senosiose civilizacijos taip pat naudojo panašaus principo medžiagines žaliuzes. Gal faktūros, tekstūros ir raštai keitėsi, bet funkcijos liko tokios pačios. Jie saugojosi nuo ryškios ir kaitrios saulės. Tokių roletų ypatingai prisireikė artimųjų dykumų gyventojams. Jų langų ertmės buvo dengiamos sudrėkintomis medžiagomis. Toks drėgnas pavėsis, buvo tikra senųjų civilizacijų užuovėja. Žinoma kita funkcija, apsauginė, nuo blogo nužiūrėjimo, taip pat niekur nedingo. Dar senovės egiptiečiai bijojo svetimų žvilgsnių, todėl slėpėsi po tokiais drėgnais roletais.

 

Kaip veikia ir susitraukia roletai?

 

Jau žodžio pradžia užsimena apie rol, besisukantį medžiaginių žaliuzių veikimą. Au senovės civilizacijos, egiptiečiai bei kinai, žinojo kaip pasigaminti tokio tipo žaliuzes ir kaip jas valdyti. Iki šių dienų įvyko daug technologinių pasikeitimų, bet principas toks pats. Senosios žaliuzės buvo bambukinės arba nendrinės. Jau tada jas buvo galiam sutraukti ir nuleisti. Esminis skirtumas tarp rolečių ir bambukinių ir nendrinių žaliuzių, tai medžiagiškumas. Žaliuzės dažniausiai būna vertikaliai ar horizontaliai segmentuotos, tu tarpu roletas, tai ištisinis audinys, kurį galiam lengvai susukti, sutraukti ir nuleisti. Išmaniosios technologijos mums suteikė progą nuotoliniu būdų tokias žaliuzes ir roletus valdyti ir modeliuoti.

 

Venecijietiški langai ir persiškos tradicijos

 

Manoma, jog roletai buvo plačiai naudojami būtent Venecijoje ir iš ten gandas pasklido po Europą. Vis tik Venecijiečiai šias idėjas perėmė iš persų. Taigi italų negalime laikyti, tikraisiais roletų kūrėjais, nes jie tėra tradicijų tęsėjai.  Renesanso laikais, kai pro venecijietiškus langus švietėsi klasikos ir atgimimo spalvos, žaliuzių ir roletų idėjos keliavo aplink Europą. Tradicinės  metalo žaliuzės buvo gaminamos iš 5 cm plokštelių, kurios sujungiamos juostelėmis. Dar ilgą laiką jos dengę biurus, mokyklas ir kitas viešas įstaigas. Pamažu ofisinės stilistika tapo populiari ir nuosavuose namuose.

 

Kurią faktūrą ir tekstūrą pasirinkti?

Tradiciškai žaliuzes mes įsivaizduojam kaip metalines, kai kur jos ir medinės. Tuo tarpu roletai gaminami iš tekstilinio audinio, kartais net primenančio lengvai krintančias dienines užuolaidas. Kurios medžiagos vis tik praktiškiausios ir lengviausiai prižiūrimos. Vienos medžiagos triukšmingos, kaip kad metalas, o kitos teplios. Todėl ieškokit praktiškų ir ekonomiškų sprendimų. Jei praktiškiausias medžiagas pasiūlys gamintojai, spalvas ir raštus galėsite išsirinkti patys. Derinkite roletus prie namų interjero, langų išmatavimų  ir kitų specifinių dekoro elementų. Senos tradicijos atsinaujino. Dabar išmaniai valdykite žaliuzes. Net nevaldykite, o jos pačios prisitaikys prie oro sąlygų pasikeitimų.