J.F. Kenedis – žmogus, išpranašavęs savo mirtį

July 6, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės, Įdomūs faktai
0 3960 0
J.F. Kenedis – žmogus, išpranašavęs savo mirtį

Džonas F. Kenedis buvo pats turtingiausias ir pats jauniausias išrinktas Jungtinių Amerikos valstijų prezidentas. Deja, jis buvo ir vienintelis prezidentas, miręs anksčiau už savo tėvus. Kenedžio nužudymo istorija buvo atvaizduota filmuose bei aprašyta knygose, tačiau prezidento gyvenimas buvo kupinas faktų, taip pat vertų rašytojo plunksnos. 

Politika

Jau nuo jaunų dienų Kenedis garsėjo kaip gabus politikas. Būdamas 29 metų Kenedis buvo išrinktas į Atstovų rūmus, iš viso juose praleido tris kadencijas. Prieš tapdamas jauniausiu prezidentu, du kartus buvo išrinktas į Senatą, taip sukaupė nemažai patirties politikoje. Sveikatos problemos jį sulaikė nuo karjeros siekimo Kongrese.

Pasimatymai su mirtimi

O sveikatos problemų Kenedžio gyvenime būta rimtų. Prieš tapdamas prezidentu net kelis kartus jis buvo ypatingai arti mirties. Antro pasaulinio karo metu tarnaudamas JAV laivyne patyrė susidūrimą su Japonijos pajėgomis, bet liko gyvas ir netgi parašė apie tai knygą. Už tarnavimą Ramiajame vandenyne Antrojo pasaulinio karo metu Kenedis buvo apdovanotas Purpurine širdimi.

Tačiau net du kartus ligoninėje kunigas suteikė jam paskutinį patepimą: 1948 metais, kuomet buvo diagnozuota Adisono liga, ir 1954 metais, po nugaros operacijos atsiradus infekcijai.

Tūkstantis prezidento dienų

Išgyvenęs šiuos kritinius laikotarpius Kenedis 1961 metais vis dėlto tapo prezidentu. Šias pareigas užimti jam teko vos tūkstantį dienų. Jau pirmaisiais prezidentavimo metais paskelbė, kad iki 1970-ųjų JAV išlaipins žmogų Mėnulyje. Kaip žinome šis tikslas buvo įgyvendintas. Tikriausiai būtų buvę įgyvendinta žymiai daugiau, jei ne lemtingoji kelionė į Dalasą.

Išpranašavo savo mirtį

Nors ir buvo įspėtas 1963 metais į politinį turą Dalase nevykti, Kenedis įspėjimo nepaisė ir vis tiek išvyko kartu su žmona. Likus kelioms valandoms iki savo gyvenimo pabaigos netgi pasakė, kad žudikui būtų labai lengva jį nušauti, pasislėpus minioje. Šį kartą mirties išvengti nebepavyko – tragiški žodžiai išsipildė kuomet iš minios į jį šovė Li Harvis Osvaldas. Kulkos pataikė prezidentui į galvą ir jis tuoj pat mirė. Taip staigiai, tačiau ne visiškai netikėtai baigėsi gabaus politiko ir trijų vaikų tėvo gyvenimas, palikęs gilų pėdsaką JAV istorijoje.

, , ,