„Elkis gerai, arba kitame gyvenime būsi šliužas“: reinkarnacija

August 21, 2013
Kategorija: Įdomūs faktai
0 1736 0
„Elkis gerai, arba kitame gyvenime būsi šliužas“: reinkarnacija
Nuotrauka: the Photo forum

Nuotrauka: the Photo forum

Ramybės dvasiškuose reikaluose ieškantieji veikiausiai yra girdėję apie reinkarnaciją. Jei tiki, kad siela yra nemirtinga, kone savaime peršasi idėja – mirus, yrant kūnui, atgimsti kitame arba toliau egzistuoji erdvėje, kur kūnas nereikalingas. Tačiau ar tai tikrai taip paprasta ir kaip įrodyti, kad tai įmanoma? 

Andrėja ir Briusas Leiningeriai reinkarnacija nė neabejoja: jų sūnus Džeimsas nuo mažumės kalbėjo lyg pilotas karininkas ir naktinių košmarų metu rėkdavo bendražygių vardus bei kodus, veikiausiai sapnuodamas savo mirtį. Tiksliau – praeito gyvenimo pabaigą. Augant berniuko košmarai švelnėjo ir Džeimsas, dabar jau paauglys, nuo jų tiek nekenčia. Tačiau jo mamai atmintyje dar ilgai išliks naktinės scenos, kai įžengus į agonišku balsu rėkiančio trimečio kambarį beveik tikiesi, kad jo galvutė apsisuks lyg filme „Egzorcistas“. Vaiko košmarai tęsėsi naktis iš nakties, vaikas vartydavosi, lyg apimtas ugnies ir klykdavo apie pašautą lėktuvą. Tėvas pasidomėjo vieną naktų nugirstais vardais ir netikėtai priėjo išvadą, kad jo sūnus – antrojo pasaulinio karo metu pašautame ir užsiliepsnojusiame lėktuve miręs Džeimsas Hustonas. Tuo įtikėti padėjo ir pokalbis su vaiku dieną. Tėvas tiesiai šviesiai paklausė, kas nutiko lėktuvui, koks buvo lėktuvo modelis, iš kur jis pakilo, kas jį pašovė ir berniukas ramiai ir nesvyruodamas į viską atsakė. Patikrinus vardus ir faktus, viskas sutapo.

Tokių istorijų – ne viena. Galima manyti, kad siela išties atgimsta kitame kūne. Sklinda ir mitas, kad jei elgsiesi blogai, už bausmę reinkarnuosiesi į kažką nemalonaus. Tačiau neretai atrodo, kad tėvams norisi šlovės ir kūrybingi vaikai, neva pagrindžiantys reinkarnacijos egzistavimą, tampa įrankiu siekiant išgarsėti. Kai kuriais atvejais, tai siejasi ir su religija. Reinkarnacija, nelabai populiari krikščionių tarpe, yra įprastas budizmo ir induizmo terminas. Prisiminti savo praeitą gyvenimą, šiuo atveju, gali būti prilyginama būti išrinktajam, tarsi turėtum aukštesnę sąmonę, ne visiškai paklūstančią gimimo ir mirties ciklams.  Tačiau tai iš dalies primena teigimus, kad sūnus ar dukra – dievybės įsikūnijimas ar kad gali išgyventi maitindamasis vien šviesa, negerdamas net vandens, ką jau kalbėti apie maisto vartojimą. Kai kurie religiniai fanatikai būna tokie užsispyrę, kad įsikibę mitybos šviesa stipriai nusilpsta ir netgi miršta – užfiksuotas ne vienas atvejis Vokietijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėjė Karalystėje. Tad teigimas, kad karališkosios poros Kate Middleton ir princo William’o kūdikis – jo močiutės princesės Dianos reinkarnacija palyginus niekuo neįpatingas. Pasak India Times, tai -visiškai tikėtina, kadangi dėliojant velionės princesės ir mažylio George’o gimimo datas galima atrasti sutapimų. Iš gimimo datos netgi spėjama, kad jis bus paslaptingas, nesuprastas, tačiau mylimas žmonių, kaip ir jo močiutė.

, , ,