Asmenybės: J. Gebelsas – blogio genijus

July 23, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės, Įdomūs faktai
0 5418 0
Asmenybės: J. Gebelsas – blogio genijus

Paulas Jozefas Gebelsas – tai nacių valdymo metu iškilęs blogio genijus, visa ryjančio propagandos aparato kūrėjas, atsakingas už milijonus pražudytų nekaltų žmonių gyvybes ir sielas, pagarsėjęs savo nenusakomu žiaurumu ir beširdiškumu.

1924 metais tapęs nacionalsocialistų partijos nariu, jau po ketverių metų buvo paskirtas vadovauti vienai svarbiausių šios partijos institucijų – spaudos, propagandos ir kultūros skyriui, kur dirbdamas greitai tapo vienu artimiausių A. Hitlerio žmonių. Heidelbergo universiteto filosofijos mokslų daktaro filosofija buvo labai paprasta – valdyti visuomenę ją įtikinant nuolat tykančio priešo ir vidinių valstybės griovėjų mitais.

Goebbels_gr_1_[0]

„Jūs privalote būti negailestingi, kada kalbama apie tuos, prieš kuriuos mes kovojame, ir ką mes pasmerkiame totaliniam sunaikinimui“, – taip J. Gebelsas pasisakė 1933 metais naciams atėjus į valdžią ir kai jam buvo patikėtas Vokietijos liaudies švietimo ir propagandos ministro postas. O Gebelsas šį postą laikė ilgai ir sėkmingai. Ir raginti jo niekada nereikėjo – jis iš tiesų visa širdimi nekentė žydų, kuriuos sunaikinti jam buvo pavesta paties fiurerio.

Jo „pastangų“ dėka, Vokietiją greitai paliko tokie intelektualai, kaip Tomas Manas, Albertas Einšteinas ir daugelis kitų. Tie, kurie buvo ne tokie atidūs, kaip kad garsus publicistas fon Oseckis, buvo nužudyti. Garsiausiai šaukdamas apie pavojų iš rytų, t. y. Maskvos, liepė deginti Markso, Kanto, Tolstojaus ir kitų filosofų knygas, o tokiu būdu greitai plintantis cenzūros ir šlykščios propagandos šydas pradėjo gaubti Vokietiją.

Nesuvokiamą J. Gebelso žiaurumą „puikiausiai“ įrodo „Krištolinė naktis“, kai 1938 metų lapkričio 9 – osios naktį, buvo suimta daugiau kaip 25 000 žydų, o daugiau kaip 60 buvo nužudyta vietoje.

Kad ir kaip gerai sekėsi J. Gebelsui atlikti arijų rasės gryninimo užduotį, didžiausias darbas jo laukė ateityje – šalinti bet kokias mintis ir įtarimus apie nesėkmingą karo baigtį Vokietijos atžvilgiu. Jis asmeniškai pasiuntė myriop begalę žmonių, net neturėjusių galimybių stoti prieš teismą, ką jau kalbėti apie advokato ginybos galimybę.

Karui einant į pabaigą ir svarbiausiems Vokietijos asmenims kartu su A. Hitleriu pasislėpus slėptuvėje, kai sovietų kariuomenė užėmė Berlyną, Gebelsas su savimi pasiėmė ir šeimą. Hitleriui nusižudžius, vieną dieną ėjo kanclerio pareigas, o prieš mirtį, kalio cianidu nunuodijo visus šešis savo vaikus, nušovė savo žmoną ir nusišovė pats. Jų kūnus buvo liepta sudeginti, tačiau pritrūkus benzino jie tik apdegė. Taip baigėsi vieno niekingai baigėsi vieno žiauriausių žmonijos tironų gyvenimas.

Paskutiniai J. Gebelso mėginimai „glaistyti“ jau praktiškai pralaimėto karo situaciją

Viena garsiausių J. Gebelso nuotraukų, kurioje pavaizduotas jo įtarus žvilgsnis į kamerą, kai jam slapta pranešė, kad ją laikantis fotografas A. Eisenstaedt yra žydas.

goebbels-eisenstaedt

J. Gebelso šeima. Išgyveno tik vienintelis vyriausias Magdos sūnus Haroldas.

Bild 146-1978-086-03

, , , , , , , , ,