Asmenybė: Kleopatra – suviliojusi ne vieną valdovą

July 23, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės, Įdomūs faktai
0 4085 0

Egipto istorijoje tarp valdovų Kleopatrų buvo ne viena ir ne dvi, tačiau pati ryškiausia yra tik viena – tai paskutinė Egipto valdovė Kleopatra VII. Tai moteris, apie kurią sklando ne viena legenda bei kuriami filmai.

Kleopatra 

Kokia buvo Kleopatra? Moteris, turinti galios ar tiesiog paleistuvė? Kerinčio grožio moteris ar protinga manipuliatorė? Kleopatros biografija itin apipinta legendomis bei mitais.

- Kalbama, kad Kleopatra buvo labai graži, tačiau kai kurie mokslininkai, ištyrę jos biustus mano kitaip. Jie teigia, kad faraonė tiesiog mokėjo tinkamai save pateikti. Ryškus makiažas, apgalvota apranga, laikysena, geras humoro jausmas, įžvalgumas. Be to, Kleopatra buvo puikiai įvaldžiusi bendravimo meną. Greičiausiai visų šių dalykų visuma – Kleopatra – ir traukė vyrus.

„Sutikite, daugelis šių dienų žmonių Kleopatrą įsivaizduoja Sophios Loren arba Elizabeth Taylor veidu. Šių aktorių sukurti Kleopatros vaidmenys mūsų sąmonėje paliko išties ryškų atspaudą. Deja, turime nuvilti – tikroji Kleopatra atrodė visai kitaip. Šiandienos grožio standartais ji nebūtų graži, bet pagal anų laikų sampratą faraonė buvo gražuolė“, – teigia Kembridžo egiptologė Sally Ann Ashton.

- Kleopatra valdove tapo dar labai jauna, o sulaukusi septyniolikos tuokėsi su trylikamečiu savo broliu Ptolemaju XIII (tarp Egipto faraonų buvo priimta tuoktis su broliais ir seserimis).

- Žuvus pirmajam vyrui, Kleopatra ištekėjo už kito savo brolio Ptolemajaus XIV. Ši santuoka buvo simbolinė.

- Buvo sąjungininkė su Romos imperatoriumi Gajumi Julijumi Cezariu. Pagimdė jam nesantuokinį kūdikį, dėl kurio kilo daug kalbų. Tačiau Cezaris Kleopatrą dievino ir norėdamas ją pristatyti, surengė didžiulę triumfo eiseną.

- Po Cezario mirties Kleopatra suviliojo naująjį imperatorių Marką Antonijų. Pasak legendos, Kleopatra išplaukė jo pasitikti auksu inkrustuotu laivu, lydima arfų muzikos ir pasipuošusi Veneros drabužiais. Markas Antonijus neatsispyrė faraonės kerams. Sakoma, kad tarp jų buvusi meilė buvo ne tik aistringa, bet ir pražūtinga. susitikus meilės guolyje jie pamiršdavo viską, ir priešus. O šie nelaukė… Oktavianas vykdęs perversmą Romoje, nusitaikė ir į Egiptą.

- Nors meilužių Kleopatrai netrūko, sklandė gandas, kad neabejinga kareiviams. Petekti į jos meilės guolį pasisekdavo ne kiekvienam, o patekęs, jos meile mėgaudavosi neilgai. Kalbama, kad po meilės nuotykių Kleopatra liepdavo nukirsdinti meilužiui galvą. Ar taip buvo iš tiesų? Įrodymų nėra, gal tai tik gandai, paleisti piktų liežuvių.

- Kleopatra nusižudė, kai Egiptą užėmė priešai. Šie ją rado be gyvybės ženklų nuo gyvatės įkandimo. Tokią mirtį pasirinko ir jos ilgametis meilužis Markas Antonijus.

Kokia vis tik buvo Kleopatra? Paliekame spręsti jums.

,