Apie sapnus

November 10, 2013
Kategorija: Įdomūs faktai
0 1825 0
Apie sapnus

Visi miegame, bet ar visi sapnuojame? Aišku, kad sapnuojame, tačiau ne visi prisimename, koks tai buvo sapnas. Galbūt nežinote, kodėl apskritai sapnuojame? Pabandom išsiaiškinti. Štai keletas įdomybių apie juos.

Sapnų dažnumas

Vidutiniškai žmogus per metus susapnuoja 1460 sapnų. Tai yra maždaug keturi sapnai per naktį.

Knarkimas ir sapnavimas

Mokslininkai teigia, jog neįmanoma knarkti ir sapnuoti vienu metu. Vadinasi, kai knarkiame, mūsų sapnų pasaulis atostogauja.

Vaikų sapnai

Vaikų sapnai yra trumpesni nei suaugusiųjų. Beveik 40%  vaikų sapnų yra košmarai.

Vaikai taip pat sapnuoja gyvūnus daug da-naiu nei suaugę. Šunys, arkliai, katės, gyvatės, liūtai – tai dažni vaikų sapnų herojai.

Spalvų paletė

Žinoma, jog sapnuose yra daugybė spalvų interpretacijų, kurias kiekvienas žmogus gali suvokti vis kitaip. 

Spalvos reikšmė gali būti apibūdinama tik individualiu požiūriu, atsižvelgiant į tos spalvos ryšį su žmogum. Pavyzdžiui, mėlyna spalva vieno žmogaus sapne turės meilės ar ramybės išraišką, tačiau kitas žmogus sapne gali susikurti šia spalva visai kitokią nuotaiką.

Vitaminai ir sapnai

Vartodami vitaminą B savo sapnams suteiksime daugiau ryškumo.

Nėščios moterys ir sapnai

Nėščios moterys yra linkusios sapnuoti ir prisiminti sapnus dažniau nei kiti žmonės. Manoma, jog tai lemia hormonų pasikeitimai nėštumo laikotarpiu.

Nikotinas ir sapnai

Nuolatiniai rūkoriai, kurie yra neseniai metę rūkyti, yra linkę sapnuoti ryškesnius sapnus nei tuomet, kai jie dar rūkė.

Be to, nikotinas paveikia sapnų intensyvumą, todėl dažnai rūkantys žmonės dažniau sapnuoja košmarus.

Alkoholis ir sapnai

Alkoholio vartojimas gali turėti nepaprastą poveikį miegui ir sapnams. Jis sulėtina smegenų žievės aktyvumą ir tuomet žmogus užmiega giliu miegu, miegu be jokio sapno.

Sapnai ir gebėjimas juos prisiminti

Kai atsibindame, maždaug po penkių minučių apie 50% sapno jau yra pamiršta. Už dešimties minučių būsime pamiršę apie 90% visko, apie ką sapnavome. Aišku, jeigu esate vienas iš tų žmonių, kuris tik pabudęs ima sąsiuvinį ir užsirašo savo sapną, tuomet – jums pasisekė ir visa tai jums negalioja.  

Vyrų ir moterų sapnai

Vyrai yra labiau linkę sapnuoti apie agresiją, baimes, pyktį, nerimą, nesėkmes. Tai ppat vyrų sapnuose daugiau veiksmo, erdvė dažniausiai atvira, o žmonės juose – nepažįstamieji. Tuo tarpu moterų sapnuose vyrauja uždara erdvė; jų sapnai pozityvesni, švelnesni. Juose vyksta dažnos emocinės situacijos su žmonėmis, kuriuos jos žino ir  pažįsta.

Sapnų populiacija

Žmonės, kurie pasirodo mūsų sapnuose, yra sudaryti iš žmonių veidų, kuriuos jau esame kažkada sutikę savo kasdieniniame gyvenime, nesvarbu, pažįstame juos ar ne.

Jie gali būti nepažįstamieji, sutikti gatvėje, kai jums buvo dvidešimt metų. Jie gali būti ir tie žmonės, kurie kartu atostogavo su jumis prie jūros, kai jums buvo penkeri. Taip pat žmogus sapne gali pasirodyti toks, kuriam realiame gyvenime skyrėte tik pusę sekundės savo dėmesio.

Šeima ir sapnai

Pirmagimiai berniukai sapnuose save mato pozityviškesnėje šviesoje nei kiti jo jaunesni broliai ar sesrys. 

Vyriausios šeimoje mergaitės yra linkusios sapnuoti agresyvesnius personažus ar žmones nei jos broliai ir seserys.

Dažniausi sapnai

Sapnai, kurie dažniausiai apsireiškia miego metu – kritimas, skridimas, skendimas ir viešas apsinuoginimas. 

, , , ,
Kamila Jurgutytė

View my other posts