7 įdomūs faktai apie vokiečių kalbą

September 18, 2018
Kategorija: Įdomūs faktai
0 161 0
7 įdomūs faktai apie vokiečių kalbą

Vokiečių kalba daugeliui atrodo lyg ir panaši į anglų, tačiau dažnai sunkiai įkandama. Ypač sudėtinga būna, kai atvykus paviešėti į Berlyną ateina suvokimas, kad vokiečiai visai nelinkę su jumis bendrauti visų mylima anglų kalba. o laužyti liežuvį bandant kalbėti vokiškai iš tikrųjų visai nelengva. Tačiau iš tiesų, vokiečių kalba yra visai linksma.

Faktai apie vokiečių kalbą:

1. Vokiečių kalba yra trečioji pasaulyje, po ispanų ir anglų kalbų, kurios studijuojamos švietimo įstaigose.
Kitaip tariant, pasaulyje tikrai yra ne vienas profesionalus vokiečių vertėjas, o pati kalba pasirodo yra daug populiaresnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

2. Vokiečių kalboje gausu naujadarų, kurie kuriame tiesiog čia ir dabar, sujungus du, tris ar daugiau žodžių.
Paprasčiau kalbant, sukurti naują žodį vokiečių kalboje yra tikrai daug lengviau lietuvių kalboje. O čia juk naujadarai iš niekur tikrai neatsiranda.

3. Visi vokiški daiktavardžiai turi giminę, kuri visiškai nėra siejama su tuo, ką žodis iš tikrųjų reiškia.
Na, pavyzdžiui, žodis „berniukas“ yra nekatrosios giminės, nors lietuvių kalboje savaime priskirtumėme jam vyriškąją giminę.

4. Pirmoji pasaulyje spausdinta knyga taip pat buvo išleista būtent vokiškai.
Ir jei gerai prisimenate istoriją, tai buvo Johano Gutenbergo darbas 1455-aisiais metais. Ir pirmoji knyga buvo ne visai grožinė, ir tikrai ne fantastinė, kurios dabar, beje populiarios visame pasaulyje, tai buvo Biblija, kurios apimtis – viso vos 42 puslapiai. Šiandien įprastai vokiečių vertėjas per dieną ar kelias išverčia gerokai daugiau puslapių.

5. Tik šiek tiek daugiau nei trečdaliui Vokietijos gyventojų pati vokiečių kalba yra gimtoji.
105 mln. žmonių, gyvenančių Vokietijoje, kalba vokiškai, tačiau net 80 mln. žmonių šioje šalyje kalba visai kita kalba. Ir ši – nebūtina anglų.

6. Vokiškai susikalbėti galima ir daugiau šalyje nei tik Vokietijoje.
Dažnai vyrauja labai ryškus stereotipas, kad vokiškai kalbama tik vokiečių žemėje, tačiau iš tiesų, šia kalba bendrauja ir Austrijos, Liuksemburgo, Šveicarijos ir Lichtenšteino gyventojai. Ir vertėjo profesija, čia labai populiari.

7. Vokiečių abėcėlė, nors ir turi šalia kelias mums, lietuviams, neįprastas balses ir nežinomą escetą, abėcėlėje iš viso yra tik 26 raidės.
Dažnai atrodo, kad tokiose užsienio kalbose, kuriose gausu mums nepažįstamų raidžių, jų yra daugiau, tačiau mes pamirštame, kad lietuvių kalboje nosinių raidžių yra gerokai daugiau. Ir būtent todėl vokiečių vertėjas turi tikrai nemažai darbo.