Kaip pasirinkti kopijavimo popierių?

August 14, 2017
Kategorija: Darbas
0 550 0
Kaip pasirinkti kopijavimo popierių?

Biuro kasdienybė sunkiai įsivaizduojama be įvairių kanceliarinių priemonių: rašikliai, dokumentų laikymo segtuvai, užrašinės, kopijavimo popierius ir kitos raštinės priemonės yra neatsiejama šiuolaikinio verslo dalis. Kalbant apie popierių – jam biure turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys, nes popierius reprezentuoja įmonę, skirtingi dokumentai yra spausdinami ant skirtingos kokybės popieriaus. Tai padeda segmentuoti informaciją ir užtikrinti, kad svarbi informacija ilgai išliks įspausta popieriaus lape.

Kopijavimo popieriaus rūšys

Tiems, kas nedaug nusimano apie popieriaus kokybę, yra gana sunku atskirti kokybišką ir paprastą biuro popierių. Todėl toliau pateikiame pagrindinius kriterijus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš sprendžiant, koks kopijavimo popierius geriausiai tiks pagal jūsų poreikius.

• Popieriaus spalva

Nors iš pažiūros visi kopijavimui skirti lapai yra balti, tačiau net ir baltumas turi tam tikrus lygius. Kuo popierius geresnės kokybės, tuo jis baltesnis. Juodai atspausdintas tekstas, aukštos kokybės popieriuje, kuris yra itin baltas, tampa lengviau įskaitomas. Baltumo rodiklis yra nurodomas ISO arba CIE raidėmis. Kuo aukštesnis skaičius tuo popierius baltesnis. Įvairiems dokumentams rekomenduojama naudoti ne žemesnį nei 90 CIE baltumą.

• Standumo lygis

Šis faktorius sąlygoja, kaip lengvai spausdintuvas paims popierių. Jeigu popierius yra pakankamai standus (net jei yra ir itin plonas) – tuomet tikimybė, kad spausdintuvas įstrigs spausdintuve labai sumažėja.

• Lyginamasis svoris

Tai terminas dažniausiai nurodomas ant popieriaus įpakavimo, tačiau tik nedaugeliui kažką „sakantis“. Įprastai kopijavimo popierius būna 80 g/m2, tai yra visiškai pakankamas rodiklis įprastam spausdinimui. Būtina žinoti, kad kuo popierius yra šiurkštesnis, tuo jis sunaudoja daugiau spausdinimo dažų, todėl lygumas yra gana svarbus.

• Popieriaus klasė

Tai bene paprasčiausias būdas nustatyti ar perkamas popierius jums yra tinkamas. Popierius turi klases, kurios yra skirstomos į: A, B, C ir D. A klasė, kaip ir galima nuspėti, simbolizuoja itin aukštą kokybę. B klasė yra tinkama universaliam naudojimui, tiek danams spausdinimui biure, tiek ir spalvotai spaudai. C kategorija – yra tinkama paprastai spaudai, kuri nereikalauja aukštos kokybės. D klasė prilyginama laikraštiniam popieriui.

Kopijavimo popierius gali labai skirtis, todėl prieš įsigyjant patikrinkite prieš tai išvardytus parametrus ir išsirinkite geriausią variantą savo biurui ar namams.