Spalvingoji Mick’o Jagger’io asmenybė

July 15, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 1487 0
giantpanther.com nuotrauka

giantpanther.com nuotrauka

Mick‘as Jagger‘is turbūt viena žymiausių asmenybių roko istorijoje. Jo karjera tęsiasi jau 50 metų, o 1989 metais kartu su „ The Rolling Stones“ jis buvo įtrauktas į Roko šlovės muziejaus sąrašą. Įdomu tai, kad 2003-ais metais jis buvo įšventintas į riterius.

Jaunystė

Michael‘as Philip‘as Jagger‘is gimė 1943 metų liepos 26 dieną. Kaip jis pats teigė: „Aš visada buvau dainininkas. Visada dainavau, kai buvau vaikas. Aš buvau vienas iš tų vaikų, kurie tiesiog mėgo dainuoti.“ Nuo 1950-ųjų Keith‘as Richards‘as ir Mick‘as Jagger‘is buvo klasės draugai, neužilgo abu suprato turintys aistrą muzikai ir pradėjo galvoti apie bliuzo grupės kūrimą. 1961 metais Mick‘as baigė mokyklą ir kartu su Keith‘u bei su gitaristu Brian‘u Jones‘u persikėlė gyventi į Čelsį.

Karjera

Grupės pavadinimą Rollin Stones, jie sugalvojo pasirėmę savo mėgstamo atlikėjo Muddy Waters daina tuo pačiu pavadinimu. Pirmąjį koncertą atliko 1962 metais „Marquee club“ džiazo klube. Kiek vėliau jie jau gastroliavo po Britaniją. Mick‘as ir Keith‘as dainų tekstus pradėjo rašyti paskatinti Andrew Loog Oldham‘o. Pirmieji du singlai, pabuvoję Anglijos muzikiniuose topuose buvo „coveriai“. Trečiasis jau buvo Mick‘o ir Keith‘o darbas „The Last Time“. 1967 metais abu grupės lyderiai buvo suimti už narkotinių medžiagų laikymą.

1970-ieji

71-aisias dėl mokesčių vengimo persikėlė į pietų Prancūziją. Jagger‘is ne tik pakeitė savo įvaizdį, bet ir išmoko groti gitara. Išvaizda pasikeitė kardinaliai, pradėjo vilkėti iššaukiančius drabužius ir naudoti blizgų makiažą. 70-ųjų antroje pusėje persiorentavo į tokius žanrus, kaip disko ir punk su nauju albumu „Some Girls“.

1980-ieji

Jaggeris pradėjo ir savo solo karjerą. 1985 metais išleido pirmąjį solo albumą „She‘s the Boss“. Šį dešimtmetį jis bendradarbiavo ir su Michael‘u Jackson‘u, ir su Tina Turner, ir su David Bowie. 1987 metais išleido antrąjį solinį albumą „Primitive Cool“. Šiame dešimtmetyje jis koncertavo JAV, Japonijoje ir Wembley‘io stadijone.

1990-ieji

1993-aisiais išleido trečiąjį solinį albumą „Wandering Spirit“, tai buvo vienintelis solinis albumas tą dešimtmetį. Albumo įrašymas truko 7 mėnesius ir buvo įrašytas Los Andžele. Mick‘as stengėsi nesinaudoti kitų muzikos žvaigždžių pagalba. Šiame albume prie kūrybos prisidėjo tik Lenny Kravitz‘as ir bosistas Flea iš „Red Hot Chilli Peppers“. Kritikai „Wandering Spirit“ įvertino, kaip Jagger‘io karjeros viršūnę, jo pardavimai taip pat buvo geri, o JAV jis tapo auksiniu.

2000-ieji

2001-aisiais dalyvavo Nju Jorko miesto labdaros koncerte rugsėjo 11-osios tragedijos aukoms atminti. Taip pat 40-ies metų „Rolling Stones“ jubiliejinėse gastrolėse. 2007-aisiais grupė uždirbo 437 milijonus JAV dolerių ir su savo „The Big Bang Tour“ pateko į Gineso rekordų knygą. 2011-aisias paskelbė apie naujos grupės „SuperHeavy“ sukūrimą. Joje be Mick‘o yra Dawe Stewart‘as, Joss Stone‘as, Damian Marley‘us ir A.R. Rahman‘as. 2012-ais kartu su B.B. King‘u, Buddy Guy‘umi ir Jeff Beck‘u grojo bliuzą Baltųjų rūmų koncerte priešais Barack‘ą Obamą.

Asmeninis Gyvenimas

Mick‘as Jagger‘is yra tikras mergišius. Turi 7 vaikus su keturiomis moterimis ir nesuskaičiujamą galybę romanų. Su pirmąja žmona Bianca de Macias susituokė 1971-aisiais, o išsiskyrė 1977-aisiais, ji jam pagimdė dukterį  Jade Sheena Jezebel Jagger. Antroji žmona modelis Jerry Hall, su ja jis susipažino dar būdamas vedęs Bianca. Po ilgametės draugystės su Jerry Hall jie susituokė 1990-aisiais ir dabar turi 4 vaikus:  Elizabeth Scarlett Jagger, James Leroy Augustin Jagger, Georgia May Ayeesha Jagger, Gabriel Luke Beauregard Jagger. Taip pat turi nesantuokinių vaikų, dukrą Karis Jagger Hunt, kurios susilaukė 1970-aisiais su Marsha Hunt ir sūnų Lucas Maurice Morad Jagger, kurio susilaukė 1999-aisiais su meiluže Luciana Gimenez.

Taip pat yra žinoma, kad jis turėjo romantinių santykių su dabartinio Prancūzijos prezidento Nikola Sarkozy žmona Carla Bruni. Tarp jo ypatingų draugių sąrašo yra ir tokios pavardės kaip Angelina Jolie, Sophie Dahl ir Janice Dickinson.

Įdomus faktas, kad į Mick’a Jagger’į buvo planuotas pasikėsinimas ir jis buvo užsakytas grupės „Hells Angels”, kuriuos papiktino vieši Jagger’io kaltinimai jiems. 1975 metais konspiratoriai naudodamiesi valtimi plaukė link Long Ailando salos, kurioje tuo metu buvo apsistojęs Mick’as Jagger’is, tačiau audra vos nepaskandino valties ir pasikėsinimas žlugo.

Štai tokia spalvinga asmenybė šiandien puošia mūsų Asmenybių rubrikos puslapį. Tikimės, kad patiko ir siūlome laukti naujų asmenybių pristatymų.

, , ,