Robertas Daunis jaunesnysis – vienas brangiausiai apmokamų aktorių

July 18, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 3141 1
Robertas Daunis jaunesnysis – vienas brangiausiai apmokamų aktorių

Robertas Daunis jaunesnysis vaidino šešiuose kino filmuose, iš kurių kiekvienas uždirbo daugiau nei 500 mln. dolerių pasaulio mastu. Du iš šių filmų – „Geležinis žmogus 3“ ir „Keršytojai“ – atskirai uždirbo daugiau nei po milijardą dolerių. Kiekviena studija norėtų samdyti būtent jį ir dabar už šią privilegiją turės pakloti didžiulius pinigus. Daunis yra pirmoje „Forbes“ sudaryto daugiausiai uždirbančių Holivudo garsenybių sąrašo vietoje, nuo 2012 metų birželio iki šių metų birželio uždirbęs 75 mln. dolerių.

Sunku patikėti, kad vos prieš kelis metus Daunis buvo tikras kino studijų prakeiksmas. Daug žadantis jaunas aktorius išsiveržė į sceną 9-ąjame dešimtmetyje, vaidindamas filmuose „The Pick-Up Artist“ ir „Less Than Zero“. Tačiau narkotikai greitai ėmė žlugdyti jo karjerą. Režisieriai, tokie kaip Robertas Altmanas ir Oliveris Stounas, bandė duoti jam darbo, tačiau darėsi akivaizdu, kad šio aktoriaus karjera tapo beviltiška.

Viskas apsivertė aukštyn kojomis tuomet, kai Daunis nusifilmavo „Geležiniame žmoguje“. Pirmasis franšizės filmas uždirbo 586 mln. dolerių visame pasaulyje. Iš viso ši franšizė uždirbo 2,4 mlrd. dolerių.

Neverta pamiršti ir „Keršytojų“. Kino juosta, pasirodžiusi 2012 metais yra trečias daugiausiai uždirbęs visų laikų filmas, atnešęs 1,5 mlrd. dolerių pelną. Robertas Daunis jaunesnysis, vaidinantis Tonį Starką, sumaišo aroganciją, humorą ir truputėlį pažeidžiamumo, taip sukurdamas šiuolaikinį visų mylimą superherojų. Tikriausiai būtų įmanomą pakeisti Krisą Evansą, vaidinantį Kapitoną Ameriką, tačiau Tonio Starko nesuvaidintų niekas kitas.

Daunis susižėrė didelę dalį filmo uždirbto pelno. Jis uždirbo daugiau nei bet kas kitas šiame filme, įskaitant ir režisierių Džosą Vedoną. Aktoriaus laukia ir nemažas išankstinis apmokėjimas vasarį, kuomet bus filmuojama antroji „Keršytojų“ dalis.

Parengta pagal „Forbes“

, , , ,