Psichodelinės muzikos dievas: Jim Morrison

July 7, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 2393 0
Psichodelinės muzikos dievas: Jim Morrison

1971 metų liepos 3 dieną mirusio Jim‘o Morrisono kapas Pere Lachaise kapinėse Paryžiuje niekada nebūna užmirštas. Jis laikomas ketvirta pagal populiarumą lankytina vieta meilės mieste. Kas iš tikrųjų buvo šis žmogus, vadinęs save „Driežų Karaliumi“?

Ankstyvosios dienos

Jim Morrison

Jim‘as Morrison‘as gimė 1943 metais gruodžio 8 dieną. Dar būdamas mokinys pradėjo rašyti eiles ir visą savo gyvenimą išliko poetu.

Kaip teigė pats Morrison‘as, vienas iš svarbiausių jo gyvenimo įvykių nutiko kai jam tebuvo penkeri. Šeima keliavo į Naująjį Meksiką, ir keliaujant per dykumą tapo eismo įvykio liudininkais. Morrison‘as tikėjo, kad mirštančių indėnų sielos ėmė klajoti aplink, o viena iš jų įsikūnijo į patį Jim‘ą. Tėvai, norėdami nuraminti vaiką, pasakė, kad tai tik „blogas sapnas“ ir jokio eismo įvykio dykumoje iš tikrųjų nebuvo. Tačiau, nepaisant tėvų neigimo, Morrison‘as ne kartą minėjo šiuos išgyvenimus, apie tai buvo parašytos dvi dainos – „Peace Frog“ ir „The Ghost Song“. Dainose kartojasi kraujo, mirties motyvai.

1965 metais baigęs Kalifornijos universitetą, kur mokėsi kinematografijos, jis patraukė į Venice Beach. Šis Los Andželo priemiestis buvo bohemiškų bendruomenių ir įvairių menininkų oazė.

Vieną dieną netikėtai sutiko seną bičiulį Ray Manzarek. Tuo metu Ray grojo klavišiniais grupėje, kuri neturėjo jokių perspektyvų. Jim‘o poezija sužavėjo Ray, jis įtikino Jim‘ą tas eiles paversti dainomis. Prie draugų prisidėjo būgnininkas John Densmore‘as ir gitaristas Robby Krieger‘is – taip atsirado viena garsiausių ir įtakingiausių septintojo dešimtmečio roko muzikos grupių „The Doors“.

„The Doors“

The Doors

Manoma, kad grupės pavadinimas kilo iš knygos „The Doors of Perception“ (liet. Suvokimo durys). Ši Aldous Huxley esė darė didelę įtaką pačiam Morrison‘ui. Kaip ir daugelio roko grupių, šios grupės gyvavimas buvo pažymėtas narkotikais ir teisiniais neramumais. Morrison‘as buvo vienintelis atlikėjas roko istorijoje, areštuotas pasirodymo metu. Iš viso Jim’as buvo areštuotas 6 kartus, dažniausiai dėl netinkamo elgesio viešumoje.

Drovus intelektualas

Nepaisant kriminalinių įrašų ir charizma dvelkiančių pasirodymų, nulipęs nuo scenos Jim‘as būdavo visiškai kitoks – tylus ir drovus. Pasak Manzarek‘o, kartą Morrison‘as prisipažino, kad vakarėliuose nesijaučia gerai jei šalia nėra kurio nors grupės nario.

Žinoma, alkoholis ir narkotikai paveikė Jim‘o asmenybę. Kartą apsvaigęs nuo narkotikų jis užšoko ant automobilio ir sušuko: „Aš esu driežų karalius! Aš galiu viską!“. Nuo to karto tai tapo vienu dažniausiai minimų atlikėjo alter ego.

Moterys

Jim‘as sutiko savo gyvenimo moterį gerokai prieš pasaulinės šlovės periodą. Su Pamela Curson jis buvo iki pat savo ankstyvos mirties, tačiau pora nuolat kivirčijosi dėl dainininko neištikimybės. „The Doors“ dainininko lovoje dažnai atsidurdavo ne tik gerbėjos, bet ir garsios moterys, tokios kaip Nico iš „The Velvet Underground“, Grace Slick iš „Jefferson Airplane“ ar Janis Joplin.

27

Septintajame dešimtmetyje atlikėjas ėmė klimpti į narkotikų liūną. 1971 metų pavasarį Jim‘as Morrison‘as išsikraustė į Paryžių, norėdamas daugiau laiko skirti rašymui. Kai kuriuose šaltiniuose rašoma, kad dainininką apėmė depresija, o tų pačių metų liepos 3 dieną Pamela Curson jį rado negyvą. Tuo metu jam buvo 27. Oficialia mirties priežastimi buvo nurodytas širdies smūgis, tačiau gerbėjai mano, kad dėl ankstyvos Morrison‘o mirties kaltas narkotikų perdozavimas.

Nuolat gerbėjų lankomas Jim‘o Morrison‘o kapas liudija, kad net ir mirtis nenuslopino jo šlovės.

, ,