Nenuilstantis David Bowie

July 16, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 1112 0
citybeat.com nuotrauka

citybeat.com nuotrauka

David Bowie, turbūt žinomas kiekvienam, kuris bent kažkiek domisi roko muzika. Mažasis David Richard Jones, dabar žinomas, kaip David Bowie gimė 1947 metais Jungtinėje Karalystėje. Jau būdamas 13-os įkvėptas vakarų Londono džiazo, David‘as čiupo saksofoną ir Ronnie Rosso padedamas išmoko juo groti. Taip ir prasidėjo jo muzikinė karjera.

Iki 1966 jis grojo įvairiose grupėse: The Kon-Rads, The King Bees, The Mannish Boys, kurios ir atvedė jį ir supažindino su pop kultūra ir pramogų pasauliu. 1966-aisias David‘as Richard‘as Jones‘as tapo David‘u Bowie, nešiojo iššaukiančius apdarus ir užsiaugino ilgus plaukus. Kenneth‘as Pitt‘as tapo jo vadybininku ir taip prasidėjo jo karjera, kurioje nemažai visų užmirštų singlų. 1969 metais jis įrašė singlą, kuris žinomas iki šiol, tai buvo „Space Oddity“. Tąkart jis pasiekė JK top 5 vietą.

Septyniasdešimtaisiais Bowie įrašė pirmąjį savo albumą, kuris vadinosi „The Man who sold the World“. Šiame albume grojęs gitaristas Mick Ronson, dažnai laikomas sunkiojo metalo pradininku. Taip pat kritikai pastebi ir glam rock užuomazgas. Albumas buvo įrašytas kompanijos Mercury ir išleistas 1971 metais, tai taip pat buvo pirmoji David Bowie kelionė už Atlanto, kur jis skleidė žodį apie savo pirmąjį albumą. Tai pačiais metais jam gimė sūnus su tuometine žmona Angela. Dviguba šventė Bowie šeimoje.

RCA buvo kita įrašų studija, kuri pasamdė Bowie. Grįžęs į Londoną jis iškart įrašė du albumus, kuriuose buvo ir tokie kūriniai, kaip „Changes“ ir „Life on Mars. Iškart po šių ėjo hitais tapę „The rise and Fall of Ziggy Stardust“ ir „The spiders from Mars“. 1972-aisiais David‘as suvokė pop kultūros galią. Jo rock‘n‘roll‘o sukurtas personažas Ziggy Stardust sukėlė didžiulį ažiotažą ir pradėjo jo super-žvaigždės karjerą.

7-ojo dešimtmečio viduryje buvo jaučiama amerikietiškos kultūros įtaka Bowie kūryboje. Tai buvo muzika, kurioje pynėsi britiška ir soul bei džiazo ritmika. 1975 metais išleistas albumas „Young Americans“, kuriame ta viena daina, įrašyta kartu su John‘u Lennon‘u, pavadinimu „Fame“ atnešė pirmąją vietą JAV muzikos tope. Visai po albumo išleidimo jis persikėlė į Los Andželą, kur vaidino kultiniu tapusiame filme „The Man Who Fell to Earth“.

1981-ais jis išleido dainą pavadinimu „Under Pressure“, kuri pasiekė JK pirmąją topo vietą. Tačiau šis dešimtmetis David‘ui Bowie labiau susijęs su vaidyba ir filmais. 1982 metais atliko pagrindinę rolę filme „The Hunger“, taip pat vaidino filme „Merry Christmas Mr. Lawrence“. 1983 metais pasirašė kontraktą su įrašų studija EMI, tuoj pat atrado save iš naujo ir išleido sėkmingiausią albumą „Let‘s Dance“.

1993 metais jis grįžo prie solinės karjeros. Įrašė bene pirmąjį CD-Rom roko muzikos kompaktinį diską istorijoje, albumo pavadinimas buvo „Jump“. 1996 metai David‘ui net pagal jo standartus buvo labai aktyvūs. Jis gastroliavo, kūrė ir rašė dainas. Sublizgėjo Roskildės ir Fynikso festivaliuose ir išleido dainą „Little Wonder“ – ekstravagantišką drum‘n‘bass tipo kūrinį. 1999 David Bowie buvo paskelbtas garbės daktaru Berklio muzikos akademijoje, kur šį titulą yra gavę: BB King, Sting, James Taylor ir Quincy Jones. O kur dar David Bowie Radijo stotis ir geriausias 1999 metų pramoginis interneto puslapis – BowieNet, abu jie sukurti David Bowie iniciatyva.

2001-aisias David‘as dalyvavo Niujorko dangoraižių atakos aukų atminimo koncerte. Atliko dainą „Heroes“ ir klasikinę dainą „America“. Šiame dešimtmetyje jo kūrybos tempai kiek aprimo. Galiausiai visai netikėtai šiemet jis be jokių iškilmių išleido dainą, pavadinimu „Where are we now“ ir paskelbė apie naujai išleidžiamą albumą „The next Day“. Tai jau 30-asis albumas David Bowie sąraše. Štai koks aktyvus ir neprognozuojamas David Bowie gyvenimas. Įdomu, kokių dar naujienų pateiks šis talentingas žmogus.

, , , ,