Martinas Liuteris Kingas – kovotojas, pakeitęs Ameriką

July 17, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 6143 0

Martinas Liuteris Kingas gimė JAV, Atlantoje 1929 m. sausio 15 dieną. Jo tėvas ir senelis buvo pastoriai, o pats Kingas jaunesnysis nejautė jokio palankumo religijai. Tačiau būdamas 25-erių metų tapo pastoriumi Dexer Avenue baptistų bažnyčioje.

martinas liuteris kingas

© Michael Ochs Archives/Getty Images

Martinas Liuteris Kingas buvo iškalbingas žmogus ir į istoriją įėjo kaip puikus oratorius. Kadangi pats buvo tamsiaodis, jam nerimą kėlė ir kitų spalvotųjų nelaimės, gaunamos mažos pajamos, prasti būstai, menka sveikatos apsauga, sunkus darbas ir t.t.  Tapęs pastoriumi jis stojo į kovą ir pradėjo organizuoti afroamerikiečių sueigas, sakydavo kalbas taip skatindamas protestuoti prieš nelygybę be smurto ir taikiai.

Per 11 darbo metų Martinas Liuteris Kingas nukeliavo maždaug 6 mln. mylių ir pasakė daugiau nei 2500 kalbų, parašė daugybę straipsnių ir 5 knygas, kurios, pasak šaltinių, kai kurios yra nuplagijuotos.

Kingo jaunesniojo judėjimas už juodaodžius nepatiko daugeliui baltųjų. Nieko keisto, kad būtent dėl to pastorius vis susilaukdavo grasinimų ir patyrė ne vieną pasikėsinimą.

Apdovanojimai

-    Martinas Liuteris Kingas, juodaodis baptistų bažnyčios dvasininkas, buvo jauniausias Nobelio taikos premijos laureatas.
-    Yra apdovanotas ,,Prezidento laisvės’’ medaliu, kuriuo apdovanojami ypač JAV saugumui, nacionaliniams interesams arba taikai nusipelnę žmonės pasaulyje.
-    Taip pat apdovanotas JAV Kongreso aukso medaliu, kuris skiriamas asmenims, pasižymėjusiems išskirtiniais darbais: tarnyba saugumui, klestėjimui ir nacionaliniams JAV interesams.
-    Be to, yra dviejų krikščioniškų Bažnyčių pripažintas kankiniu, atidavusiu gyvybę už krikščionišką tikėjimą.
-    Vestminsterio abatijoje (Anglija) jam pastatytas paminklas šalia kitų XX a. kankinių.
-    Po savo kalbos ‚,Aš turiu svajonę’’ Martijas Liuteris Kingas įrašytas į geriausių JAV oratorių sąrašą, o pati kalba laikoma retorikos meno šedevru.

Mirtis

Martinas Liuteris Kingas buvo nušautas 1968 m. balandžio 4 d. Memphyje, Tenesio valstijoje, kai buvo viešbučio balkone. Buvo pasamdytas profesionalus žudikas Jamesas E. Ray. Jam buvo sumokėt didžiulė suma, kurią išleido dar iki įvykio. Teismas žudiką nuteisė ir paskyrė 99 metus kalėjimo.

Garsiausios Martino Liutherio Kingo citatos:

„Tikras lyderis neieško konsensuso, jis jį formuoja.“
„Beveik visada pasaulį tobulino kūrybiška mažuma.“
„Viskas, ką mes matome, yra šešėlyje to, ko nematome.“
„Jei žmogus nerado dėl ko verta mirti, jis gyvenimui netinkamas.“

,