Išgalvotasis Don’as Draper’is

August 8, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 942 0
Don Draper

carpatys.com nuotrauka

Don‘as Draper‘is tai išgalvotas personažas, protagonistas, kuris yra AMC publikuojamo serialo Mad Men reklamos vilkai herojus, reklamos agentūros kūrybos direktorius. Šis veikėjas iš dalies sukurtas remiantis Draper‘iu Daniel‘iu reklamos kompanijos „Leo Burnett“  kūrybos vadovu. Tačiau daug panašumų turi ir su Rosser Reeves „Ted Bates“ reklamos agentūros įkūrėju. 2009-aisias AskMen nominavo išgalvotąjį Don‘ą Draper‘į įtakingiausiu pasaulio vyru, įtakingesniu net už tikrus visuomenės veikėjus.

Veikėjo biografija

Don‘as Draper‘is iš tikrųjų yra Dick‘as Whitman‘as. Gimė jis Ilinojuje, 22 metų prostitutei, kuri mirė jį gimdydama. Tad mažasis Dick‘as buvo atiduotas biologiniam tėvui Archibaldui ir pamotei Abigail. Dick‘o santykiai su šeima nebuvo geri. Tėvas jį nuolat mušdavo, o pamotė tiesiai šviesiai vadindavo jį kekšės sūnumi. Būdamas dešimties Dick‘as mato, kaip jo tėva užmuša pasibaidęs arklys. Abigail, Dick‘as ir Adamas, netikras Dick‘o brolis, persikrausto į Pensilvaniją, pas Abigail sesers šeimą. Dėdė Mac‘as, taip vadinamas sesers vyras, kuris ir augino mažąjį Dick‘ą po tėvo mirties, yra viešnamio savininkas. Kai Dick‘as sirgo Abigail vietoj to, kad juo rūpintųsi išmetė jį miegoti į laiptinę, čia jį priglaudė prostitutė Eimė. Ji pagydė Dick‘ą ir šis jau sekantį rytą buvo sveikas, tačiau pasidomėjusi ar Dick‘ui patinka moterys jį išprievartavo. Dick‘as niekada nebaigė mokyklos, dėl ko vėliau visada gailėjosi, tačiau būdamas 20-ies stojo į kariuomenę ir buvo pašauktas į Korėjos karą. Jis buvo paskirtas į leitenanto Draper‘io vadovaujamą būrį. Per vieną iš priešo artilerijos atakų, leitenantas Draper‘is žuvo, o Dick‘as Whitman‘as sukeitė ženklelius ir pasisavino svetimą tapatybę. Čia ir prasidėjo Don‘o Draper‘io gyvenimas.

Don‘o Draper‘io gyvenimas

Jis dirba naudotų automobilių pardavėju, kai jį suseka tikroji Draper‘io našlė. Ji mano, kad jos vyras gyvas, bet slapstosi nuo jos. Tačiau apsišaukėlis Draper‘is patvirtina, kad jos vyras žuvo, jie tampa artimais draugais, tačiau toks santykis nutrunka, kai Don‘as Draper‘is veda Bete Hofstadt. Po legalių skyrybų, jis ir toliau padeda Anai Draper, velionio našlei. Kiek vėliau šiai mirus nuo vėžio, jis su gailesčiu pareiškia, kad mirė vienintelis žmogus, kuris iš tikrųjų jį pažinojo.

Don‘as Draper‘is dirbo kailinių pardavėju Niujorke, čia jis ir susipažino su Sterling‘u Cooper‘iu, reklamos agentūros įkūrėju. Pastarasis pirko kailinius savo žmonai, o Don‘as įkyriai kamantinėjo duoti jam darbo. Cooper‘is atsisako, tačiau sutinka kartu išgerti, Don‘as jį nugirdo, o kitą rytą ateina pas Sterling‘ą Cooper‘į ir pareiškia, kad šis vakar naktį sutiko jam duoti darbo. Palaipsniui Don‘as tampa kūrybiniu direktorium. Jis laikomas vienu svarbiausiu kompanijos darbuotojų. Jis turi talentą suvokti, ko nori žmonės. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, jo asmenybė lieka paslaptinga ir stipriai saugoma, įmonėje jį visi gerbia. Spalvingą gyvenimą pagyvina ir daugybė romanų su moterimis, kuriuos net sunku suskaičiuoti: sekretorės, vaikų mokytoja, dailininkė, stiuardesė ir taip toliau.

Don‘as Draper‘is net būdamas išgalvotas personažas, yra įtakingas ne tik seriale, bet ir tikrų žmonių gyvenimuose. Tikroviškas ir gyvenimo užkulisius atskleidžiantis personažas žavi dažną, tuo pačiu ir sudomina pamatyti, kaip viskas vyksta didelės kompanijos viršininkų gyvenimuose.  Tokia jau ta Don‘o Draper‘io asmenybė.

, , , ,