Geležinio Maiko istorija

December 23, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 7943 1
Geležinio Maiko istorija

Maikas Taisonas – jaunausias visų laikų boksininkas, kuriam pavyko tapti Pasaulio sunkiasvorių čempionu. Visą karjerą garsėjęs, kaip nesuvaldomo charakterio sportininkas, Maikas šiam charakteriui turi ir padėkoti – būtent stiprus noras laimėti, kabintis į gyvenimą ir nepasiduoti jam padėjo pasiekti tokias aukštumas.

 13E9Of_Tyson

Būsimasis čempionas gimė Brukline, Niujorko pavojingiausiame rajone. Kai jam buvo treji metai, tėvas buvo deportuotas iš šalies, tad Taisono priežiūra liko motinos rankose. Vaikai nemėgo Maiko, nes jis buvo piktos išvaizdos, šveplavo ir turėjo keistą pomėgį – auginti balandžius. Pirmąjį kartą, į darbą kumščius Taisonas paleido, kai vienas vaikis nusuko sprandą jo mylimiausiam balandžiui. Šis incidentas davė pradžią sudėtingai Maiko vaikystei ir paauglystei, kurios metu jis daug laiko praleido pataisos kolonijose ir policijos areštinėse. Būtent kolonijoje apsauginiai pastebėjo Maiko talentą boksuotis ir rekomendavo jį bokso treneriui Kuzui D’Amato. Taisonas neįtikėtinai greitai pavirto staigiu, technišku ir fantastiškai koordinuotu.

 Mike-Tyson-Wallpapers-6

Pirmąjį kartą į ringą, kaip profesionalas Maikas Taisonas žengė dar 1985 metų kovo 6 dieną Niujorke, kur susikovė prieš Hektorą Mersedesą. Tiesa, varžovas didelių sunkumų nesukėlė – Taisonas jį nokautavo dar pirmajame raunde. Apskritai pirmaisiais metais Maikas tiesiog siautėjo – laimėjo visas 19 kovų (18 iš jų pasibaigė nokautais).

 Mike-Tyson-Quotes

Kitais metais Maikas Taisonas sulaukė puikios progos tapti pasaulio čempionu. Kovon pakvietęs Trevorą Berbiką, jį įveikė jau antrajame raunde ir taip, būdamas vos dvidešimties metų amerikietis tapo visų laikų jaunausiu sunkiasvorių čempionu. Nedidukas, vos 178 cm ūgio Taisonas, svėrė 101 kg ir tie kilogramai buvo grynų gryniausi raumenys. Raumenys, kuriuos greitai pajuto visi stipriausi Maiko konkurentai.

213068-mike-tyson

Žinoma, laikui bėgant, Maikas, apakintas šlovės (o taip pat žinant jo charakterį), pradėjo netekti motyvacijos ir noro treniruotis. Jis įtikėjo, kad kiekvieną varžovą gali įveikti vieninteliu smūgiu. Deja, taip nebuvo. Greitai Maikas Taisonas prarado savo pozicijas ir neteko titulų. Karjeros pabaigą užuosti buvo galima dar 1997 metais, kai Taisonas susikovė su Evanderiu Holifildu, kuriam nukando dalį ausies. 2005 metais Maikas Taisonas paskelbė apie oficialią karjeros pabaigą. Narkotikai, prabangūs automobiliai ir kiti nereikalingi pirkiniai buvusį čempioną privedė prie bankroto ir tik pastaruoju metu Maikas vėl atsigauna, filmuodamąsis įvairiuose filmuose ir dalyvaudamas TV laidose. Tikėkimės, kad Taisonas dar imsis perspektyvaus boksininko treniravimo ir paruoš naują čempioną. Antrą „Geležinį Maiką“.

Mike Tyson-Photos

, , , , ,