Asmenybės: Jack’as Kerouac’as

August 14, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 1641 0
Asmenybės: Jack’as Kerouac’as

Džekas Keruakas (tikrasis vardas Jean Louis Lebris de Kerouac) – amerikiečių novelistas, rašytojas, poetas bei bytnikų judėjimo pradininkas.Rašytojas gimė 1922m. Lovele, Masačusetso valstijoje, jauno Kanados prancūzo emigranto šeimoje. Todėl, vaikystėje Džekas kalbėjo su prancūzišku akcentu.

http://www.badische-zeitung.de/literatur-1/jack-kerouac-purer-jazz–45787748.html

Jis buvo jauniausias savo šeimoje. Džeko vaikystė buvo  pavydėtina, kadangi jo tėvas buvo verslininkas ir savo šeimą puikiai aprūpino. Jie gyveno dideliame name ir nejautė nepritekliaus. Deja, 1926 m. mirė Džeko vyresnysis brolis ir jis liko vienintelis šeimos palikuonis. Šis tragiškas įvykis atsispindėjo Keruako kūryboje.

Kai Džekas buvo paauglys, jis pradėjo rimtai domėtis menu bei literatūra. Keruakas pradėjo savo pirmuosius rašymo bandymus su kūriniu „Džekas Keruakas tyrinėja Merimako upę“ ir vėliau ėmėsi periodinės leidybos. Jau būdamas septyniolikos metų parašė savo pirmą rimtesnį kūrinį ,,Požemiai’’.

1929 m. JAV ištiko krizė ir ji nepalenkė ir Keruakų šeimos. Tėvas praradės verslą, ėmėsi azartinių lošimų, vildamasis, jog pavyks išlaikyti namą.

Sportiniai pasiekimai Džekui padėjo gauti stipendiją Kolumbijos koledže. Čia jis mokėsi 1940 – 1941 m., tačiau dėl nusutarimų su sporto treneriu, jis studijas metė.

Kolumbijos koledžas Džekui atvėrė naują gyvenimo puslapį. Jame jis susipažino su draugais Alenu Ginsbergu ir Viljamu Barausu. Šie žmonės stipriai įtakojo rašytojo gyvenimą.

Išstojęs iš koledžo, Džekas bandė įstoti į karinį jūrų laivyną, tačiau iš pradžių to padaryti nepavyko. Tai jis padarė vėliau, tačiau ,vėl gi, dėl psichologinių priežasčių jis buvo atleistas.

Džekas pradėjo rašyti romaną apie paauglystės problemas, iškilusias bandant suderinti laukinį gyvenimo būdą su puritoniškomis jo šeimos vertybėmis. Būsimojoje knygoje Džekas norėjo aprašyti nuotykius, patirtus važinėjant po JAV su pamišusiu draugu iš Denverio – Neilu Kesedžiu.

1950 m. knygynuose pasirodė pirmoji Džeko knyga – ,,Miestelis ir miestas’’. Ši knyga netapo pupuliari ir turėjo praeiti daug laiko, kol Džekas vėl pradėjo rašyti.

Baigiantis antrajam pasauliniui karui, Džekas metė tarnybą laive ir liko be darbo. Dieną po to, kai jis paliko laivą, įgula su visu laivu nuskendo atlanto vandenyne.

6-ojo dešimtmečio pradžioje Džekas visą laiką rašė romanus, kurių niekas nenorėjo publikuoti. Džeko sekmės valanda atėjo 1957 m., kai „Viking Press“ leidykla sutiko išleisti romaną „Kelyje“, sumokėdama tūkstančio dolerių avansą. Knyga susilaukė didelio populiarumo. Vis dėlto, kritikai atsisakydavo rimtai vertinti Dž. Keruako kūrybą.

Greitas populiarėjimas Keruakui labai pakenkė, kadangi rašytojas įsivėlė į alkoholizmą. Jis tapo visuomenės epicentru ir dažnai buvo rodomas per televiziją. Vėliau, kartu su motina persikelė gyventi į Floridos valstiją, kur dienas praleisdavo gerdamas pigų vyną. Taigi, nuo besaikio piktnaudžiavimo alkoholiu jis mirė sulaukęs 47 metų.

 

Išleisti garsiausi kūriniai:

 

  • (1950) „Miestelis ir miestas“ (The Town and the City)
  • (1957) „Kelyje” (On the Road) (Žymiausias jo romanas)
  • (1958) „Dharmos valkatos“ (The Dharma Bums)
  • (1958) „Požemiai“ (The Subterraneans)
  • (1959) „Daktaras Saksas“ (Doctor Sax)
  • (1960) „Megė Kasidi“ (Maggie Cassidy)
  • (1960) „Kodžio Vizijos“ (Visions of Cody)
  • (1962) „Didysis Suras“ (Big Sur)
, , ,