Asmenybės: Che Guevara

August 21, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 2865 0
Asmenybės: Che Guevara

Dr. Ernesto Rafael Guevara de la Serna, daugiausiai žinomas kaip Če Gevara, yra revoliucionierius marksistas ir vienas iš Kubos partizanų lyderių. Jis gimė Argentinoje 1928 m., o mirė 1967 m. E. Guevara buvo Fidelio Kastro liepos 26-osios judėjimo dalyvis. Jis skatino revoliucijas ir kitose šalyse. Pirmiausiai savo veiklą pradėjo Kongo Demokratinėje Respublikoje, o vėliau ir Bolivijoje, kur buvo sugautas. CŽV norėjo palikti E. Guevarą gyvą, tačiau Bolivijos armija jį nužudė. 

http://www.wallpaperswala.com/wp-content/gallery/che-guevara_1/che_redwhite-real.jpg

Jaunystę revoliucionierius praleido Argentinoje, kur buvo vyriausias iš penkių vaikų šeimos. Visą gyvenimą jis kentėjo nuo astmos, tačiau tai jam nesutrukdė gyventi aktyvų gyvenimą. Jaunystėje E. Guevara labai mėgo regbį ir netgi leido apie tai žurnalą – ,,Tackle’’.

 

1948 m. jis pradėjo studijuoti mediciną ir 1953 m. savo studijas baigė. Dar būdamas studentu E. Guevara daug keliavo po Lotynų Ameriką, kur pamatė daug skurdo ir suprato, jog vienintelis būdas padėti vargstančioms šalims yra ravoliucija. Lotynų Ameriką jis norėjo suvienyti ir traktuoti kaip vientisą darinį.

 

Baigęs studijas, E. Guevara išvyko i Gvatemalą, kur tuo metu prezidentas Jacobo Arbenz Guzman vykdė įvairias reformas. Tuo metu E. Guevara tapo gerai žinomas slapyvardžiu ,,che’’, kas reiškia draugas, draugužis. Kai 1954 m. CŽV nuvertė Gvatemalos prezidentą, Che pradėjo kaltiti JAV imperializmu. Tai sustiprino jo įsitikinimus, jog panašias problemas gali išspręsti tik socializmas.

 

Palikęs Gvatemalą E. Guevara sutiko Fidelį Kastro ir jo brolį, kurie buvo išvaryti iš Kubos, tačiau ruošėsi sugrįžti ir nuversti tuo metinį prezidentą. Taigi surinkę 80 vyrų jie pasiekė Kubos krantus, tačiau buvo užpulti ir pavyko išsigelbėti tik 12 vyrų. Jie pabėgo į Siera Maestros kalnus ir pradėjo telkti pajėgas. Tada E. Guevara iš gydytojo tapo disciplinuotu kariu. 1959 m. judėjimas pasiekė pergalę ir Che buvo paskelbtas Kubos piliečiu ,,nuo pat gimimo’’.

 

Nuo pat Kubos revoliucijos Che buvo persekiojamas CŽV. 1967 metais sužinoję, kad jis atvyko į Boliviją, CŽV pareigūnai ėmėsi Che medžioklės. Neilgai trukus revoliucionierių vadas buvo apsuptas ir paiimtas į nelaisvę, o vėliau nužudytas. Che kultas Kuboje gyvuoja iki šiol.

, , , ,