Alberas Kamiu. Dvylika faktų apie jo gyvenimą

July 9, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės
0 5376 0
Alberas Kamiu. Dvylika faktų apie jo gyvenimą

Filosofas ir rašytojas gimė 1913 m. lapkričio 7 d. Prancūzijoje. Buvos antras vaikas darbininkų šeimoje. Tėvas žuvo kare, kai Alberui buvo vieneri, o mama buvo kurčia.

alberas kamiu

Alberas Kamiu

Patirti tragiški išgyvenimai vaikystėje, nesvetimi ir jo kūryboje.

Mokėsi komunalinėje mokykloje, paskui licėjuje, filosofijos mokėsi universitete.

Studijuodamas parašė diplominį darbą apie krikščionybės ir filosofijos ryšį. Juo rėmėsi ir rašydamas svarbiausią filosofinį kūrinį Maištaujantis žmogus.

1930 m., būdamas septyniolikos metų, susirgo tuberkulioze. Liga buvo sunki, o gydymas skausmingas.  Alberas Kamiu  atsisakė pripažinti savo ligą.

Alberas Kamiu  stipriai mylėjo tik du kartus savo gyvenime. Pirmą kartą žmoną, antrą – meilužę.

Karo metu dalyvavo Prancūzijos pasipriešinimo judėjime. 1944 – 1947 m. kartu su J. Sartre redagavo pogrindinį laikraštį Combat.

1957 m. Alberas Kamiu gavo Nobelio literatūros premiją, už jo svarbius literatūros kūrinius, kurie atkreipia dėmesį į šiandienines žmogaus sąžinės problemas.

Vienas brandžiausių kūrinių – romanas Maras (1947) – metaforiškai aukštinantis drąsą ir brolybę, tas vertybes, kurios padėjo žmonėms įveikti narcisizmą.

Alberas Kamiu mirė 1960 metais sausio 4 d., ne nuo tuberkuliozės, kuri  jį kankino, tačiau per automobilio avariją, keliaudamas iš Pietų Prancūzijos į Paryžių.

Žmogaus gyvenimas A. Kamiu akimis yra absurdas, kuris neturi jokios prasmės.

Alberas Kamiu laikomas vienu žymiausių XX a. prancūzų rašytojų, egzistencializmo atstovų.

alberas kamiu

Alberas Kamiu

, ,